Ani v posledním duelu podzimu „neochutnaly" národní házenkářky Žatce výhru. V nejvyšší soutěži se výrazně omlazenému kádru bez řady dřívějších opor vůbec nedaří, Šroubárna devětkrát prohrála, jednou remizovala a s pouhým bodem je poslední.

Při loučení s podzimní, hodně nepovedenou částí sezony se žatecké dívky utkaly s Hlinskem. „Zápas byl jedním z těch, které je možno považovat za ty z hodně nepodařených z pohledu nejen střelecké potence, ale i herní pohody. V současnosti je evidentní nezkušenost stávajícího útočného kádru, který se s tvrdou obranou Hlinska nedokázal vyrovnat. V průběhu utkání jsme odevzdali soupeřkám nespočet míčů díky špatné technice a nepřesnosti v rozehrávkách," mrzí další vysoká prohra trenéra prvoligové Šroubárny Josefa Popelku.

V první půli zápasu nejvyšší soutěže ještě žatecká mladá obrana dokázala útoky zkušeného týmu dobře zastavovat, Šroubárna prohrávala „jen" 4:9, ve druhé části už se nedařilo ale ani defenzivě. Žatec nakonec prohrál 8:22.

Jediný bod za remízu

Šroubárna se tak s podzimní částí nejvyšší soutěže loučí s devíti prohrami a jedinou remízou. Bod získaly žatecké dívky díky remíze 19:19 proti předposlední Staré Vsi. Ženy Žatce čeká v boji o záchranu hodně práce. „V tabulce po podzimní části jsme bez výhry s jediným bodem a ztrátou tří bodů na předposlední Starou Ves. Během přestávky se budeme muset více věnovat souhře útočné řady, střelbě ze všech pozic a pokusíme se zvrátit nepříznivý vývoj," chce ještě zabojovat o nejvyšší soutěž Popelka.

Jeho kádr se musí vyrovnávat s řadou ztrát, před sezonou úplně, nebo alespoň na čas, ukončila kariéru řada zkušených opor. A Šroubárna zatím bez nich nedokáže bodovat.

Zcela nová je prakticky celá obrana, navíc je hodně mladá, také v útoku ale chybí zkušené Beldíková s Potěšilovou, v minulých letech hlavní útočné zbraně Žatce.