Už jen šest kol zbývá do konce druhé ligy národní házené. Šroubárna už má rázně nakročeno. Kam? Zpět do nejvyšší soutěže. Žatec porazil Rožmitál a zdolal další překážku v cestě za snem, na první příčce má náskok pěti bodů.

Doma proti Rožmitálu se musela Šroubárna obejít bez potrestaného Pavla Nociara v obraně a také zraněného Daniela Nociara v útoku. I bez nich si ale s desátým celkem lídr druhé ligy poradil.

„Od začátku zápasu jsme se ujali mírného vedení. Oba útoky převyšovali obrany a hned od začátku bylo zřejmé, že to bude přestřelka. Celý zápas jsme udržovali vedení dvou až tří branek, v útoku jsme se prosazovali pravidelně s výjimkou výpadku okolo dvacáté minuty. Obrana měla místy problémy se stylem hry hostujícího útoku, ale důležité míče, spolu s brankařem, dokázala získat. Připsali jsme si tak další důležité vítězství,“ zhodnotil duel Daniel Nociar.
Žatec po poločase 13:12 nakonec vyhrál 25:22. Nejlepším střelcem domácích byl Pavel Sýkora s třinácti trefami.

Vyhrály ale také Nýřany B a Ejpovice, tedy pronásledovatelé Žatce. Šroubárna má ale šest kol před koncem na čele druhé ligy výrazný pětibodový náskok. Dosud třináctkrát vyhrála, jednou remizovala a dvakrát prohrála. Nyní zajíždí do Mostu.

Žatec - Rožmitál 25:22 (13:12)

Sestava (branky) Žatce: Š. Horník, Duda – Fungáč, Pavlas, Habr, Seifert, Škabrada – P. Sýkora (13), Janák (6), P. Horník (3), Antol (3)