Dvě překvapení čekala na fandy národní házené, kteří přišli na premiéru sezony 2010/2011.

Žatec přivítal nováčka z Blovic a nečekaně měl problémy, k vítězství nakonec přispělo i překvapení číslo dvě – Zdeňka Bilohuščinová, která na konci minulé sezony oznámila konec vrcholové kariéry.

Návrat Bilohuščinové byl ale rychle vysvětlen, slíbila totiž, že týmu ve špatných chvílích pomůže. Do úzkých se Šroubárna dostala poté, co se jí před startem nejvyšší soutěže rozpadl útok, když Wüstová a Kuželová bojují se zdravotními obtížemi a Čítková se připravuje na mateřské povinnosti. „Zdena nám pomohla, moc ji děkujeme. V útoku máme teď velké problémy,“ byl rád za výpomoc trenér Žatce Josef Popelka.

V úvodu utkání to ale i přes pomoc několikanásobné reprezentantky nevypadalo se Žatcem vůbec dobře. Blovice vedly už 3:1. Šroubárna se sice zvedla, ale do poločasu vyrovnat nestihla, a tak hosté vedli v poločase o dvě branky. Na ukazateli svítil stav 7:9 a domácí příznivci určitě nebyli spokojení.

Útočnice Žatce měly problémy hlavně s přihrávkami, často hodně zbytečně a rychle ztrácely. Také střelba je v první půli nezdobila. „Trápily nás technické chyby, nesehranost. Řada ztrát byla opravdu zbytečná, chtělo to jen více klidu,“ viděl Popelka.

Na hřiště se do prvního útoku dostávaly i hráčky, které dříve hrávaly ve formaci číslo dvě. Solčaniová, Bartoňová nebo mladičká Jana Janečková, která ve své premiéře v první lize nakonec vstřelila dvě branky, dostaly mnohem větší prostor než dříve. „Bylo vidět, že jsou nervozní. Musejí si takové zápasy osahat, věřím, že se jejich hra bude zlepšovat,“ pokračoval žatecký kouč s tím, že i v dalších zápasech budou dostávat příležitost mladé hráčky.

Ve druhé půli pak už byla hra Šroubárny lepší, hned v úvodu se podařilo vyrovnat na 9:9. Oba týmy se tahaly o každou branku, o jednu vždy ale vedly Blovice. Do vedení se Žatec dostal až ve 29. minutě druhé poloviny, když několik skvělých zakončení, včetně toho z trestného hodu, předvedla kapitánka Miluše Plecitá, která tentokrát táhla útok Žatce a nakonec nastřílela jedenáct branek.

Dvacet vteřin před koncem bylo rozhodnuto. To když za stavu 18:17 pro Žatec nerozehrály útočnice Blovic dobře a ztratily míč. „Hlavní a důležité jsou body. První cíl, výhru, jsme splnili,“ dodal Popelka.

Žatec – Blovice 18: 17 (7:9)

Sestava (branky) Žatce: Hornová, Černovská – Šíbalová, Schneiderová, Vlčková – Bilohuščinová (5), Plecitá (11), Bartoňová, V. Solčaniová, J. Janečková (2)