Druhé místo, zaručující postup do dalších bojů Českého poháru, vybojovaly v Řevnicích ve čtvrtfinálové části prvoligové národní házenkářky Žatce.

Přehrály Most a Modřany, jen Chomutov byl nad jejich síly.

První Chomutov a druhý Žatec se tak probojoval do semifinále, které se bude hrát 5. února v hale Střední zemědělské školy v Žatci. Šroubárna se představí doma. „Postup byl náš cíl, který se nám podařilo vcelku v klidu splnit, takže s přípravou zatím spokojenost. Samozřejmě ještě musíme pracovat na některých herních činnostech, ale vstup do sezony se nám vydařil,“ byl po čtvrtfinálovém turnaji spokojený žatecký trenér Josef Popelka.

V prvním duelu Žatec narazil na Most, neměl s ním výraznější problémy. Po poločase Šroubárna prohrávala 4:5, po závěrečném hvizdu už slavila 16:11. „Holky se v tomto zápase dobře rozehrály, prostřídal jsem celou sestavu. Ve druhém poločase to bylo lepší i střelecky, v prvním třeba Lenka Wüstová trefila asi šest tyčí, ale tým to zvládl dobře odehrát,“ hodnotil vstup do turnaje Popelka.

Rozhodující střetnutí o postup se odehrálo v zápase s týmem Modřan, za které nastoupila v brance výborná Dušková. „Proti Modřanům to byl klíčový zápas, který jsme zvládli. Drželi jsme si vždy o jeden až dvě branky náskok až do závěru,“ pokračoval žatecký trenér.

Poslední duel sehrál Žatec s Chomutovem, který stejně jako Šroubárna nebyl kompletní. Žatci chyběla například kapitánka Plecitá, naopak opět pomohla Bilohuščinová, která už ohlásila konec aktivní kariéry. „Proti Chomutovu znovu dostaly příležitost všechny holky, hrál hlavně mladší útok, zkušené hráčky více odpočívaly,“ řekl Popelka. Chomutov nakonec porazil Šroubárnu 15:9, po poločase 5:3.

„Ostrá“ ligová sezona začíná pro Žatec v dubnu zápasem v Blovicích. Žatec je prozatím osmý s deseti body, sedmá Rokytnice má bodů jedenáct, deváté Blovice osm. „Naším cílem je právě sedmé nebo osmé místo, což by nám zaručovalo play off. Hlavně se chceme vyhnout sestupovým starostem,“ dodal Popelka.

Žatec – Most 16:11 (4:5)

Žatec – Modřany 8:6 (5:4)

Žatec – Chomutov 9:15 (3:5)

Celkové pořadí:

1. Chomutov (postup)
2. Žatec (postup)
3. Modřany
4. Most

Sestava (branky) Žatce: Černovská, Andrtová – L. Schneiderová, Vlčková, Kolářová ml., Havlová, Dlouhá, K. Kuželová – Pospíchalová (4), Wüstová (9) , J. Janečková (4), Bilohuščinová (12), L. Solčaniová (4)