Bez větších problémů zvládli druholigoví národní házenkáři Žatce svůj duel s Raspenavou.

I když ale naplno bodovali, Nezvětice mají v boji o postup stále náskok tří bodů, také totiž vyhrály.

Potvrdily se tak prognózy z minulého týdne, že ztráta jednoho bodu proti Mostu a pak všech v přímém souboji s Nezvěsticemi a Zálužím bude pro postupové sny žateckých národních házenkářů osudná. Tým Šroubárny, který několik měsíců druholigovou tabulku vedl a byl na nejlepší cestě za historickým postupem do první ligy, je teď, dvě kola před koncem, druhý. Ztrácí ale na lídra tři body.

„Malinká šance ještě je, ale je spíše teoretická. Nezvěstice by musely oba poslední zápasy prohrát, o čemž pochybuji, oni si to pohlídají. My naopak oba vyhrát, ale tomu věřím, že to dokážeme,“ hodnotí žatecký trenér Václav Havránek.v V posledním domácím představení letošní sezony Žatec s přehledem přehrál Raspenavu. Už v desáté minutě vedl Žatec 4:2, náskok pak ještě zvýšil na 8:4. Do poločasu se sice Raspenava dotáhla na 9:7, Šroubárna, oslabená o několik hráčů základní sestavy, ale soupeře nepustila blíže než na rozdíl dvou branek.

Podobný průběh měl i druhý poločas, a i když v něm houževnatá Raspenava, která má záchranářské starosti, někdy snížila i na rozdíl jedné branky, žatecký útok vždy v pohodě odpověděl a vítězství 18:17 už si nenechal vzít.

Poslední dva zápasy sezony sehraje Žatec na hřištích soupeřů. O víkendu nastoupí proti Tymákovu a Ejpovicím.

Žatec – Raspenava 18:17 (9:7)

Sestava (branky) Žatce: Š. Horník – Beldík, Lučan, Bayer – Hradiský (2), D. Nociar (10), Antol (3), Janák (1), T. Sýkora (2)