Žatectí národní házenkáři se v úvodu druhé ligy proti Raspenavě prakticky celé utkání o branku nebo dvě se soupeřem tahali, když už Raspenavě utekli, sami si zkomplikovali závěr a pořádně tak zabrnkali na nervy domácím fanouškům.

Hrálo se opět ve výborné atmosféře a žatečtí diváci byli zvědaví, jak se tým, který v minulé sezoně až do posledních kol bojoval o postup do nejvyšší soutěže, ukáže.

Největší problém byla nesehranost

„Bohužel trochu nás brzdila nesehranost, na trénincích jsme se v přípravě nescházeli tak, jak bych si přál. Kluci mají ale dost zkušeností, věřím, že herní projev se bude zápas od zápasu zlepšovat,“ hodnotil první minuty zápasu trenér mužů Žatce Václav Havránek.

Jeho svěřenci jemu a divákům připravili pořádné drama. V 5. minutě úvodního poločasu byl stav 5:5, pak ale Raspenava utekla až na 9:6. „V tu chvíli to s námi vypadalo hodně špatně, hodně jsme se hledali,“ pokračoval Havránek.

Do poločasu ale Žatec dokázal srovnat na 10:10. „Řekli jsme si, že musíme ve druhé půli zabrat, ale Raspenava byla hodně houževnatá, nedali nám nic zadarmo,“ viděl žatecký trenér.

Závěr si hráči Šroubárny zkomplikovali sami

Největší problém žateckých mužů, podobně jako u žen, byly zbytečné ztráty přihrávek, někdy hodně lehkovážné.

Žatec se ujal v úvodu druhé půle vedení 12:10, Raspenava ale znovu srovnala. Přetahovaná o jeden nebo nejvýše dva góly pokračovala až do 29. minuty druhé půle. Žatec opět vedl (20:18), ale zbytečnou chybou v útočné fázi připravil ještě infarktový závěr.

Hosté snížili na 19:20, nakonec ale, i když se o to hodně snažili, vyrovnat nestihli. „Po prvním utkání jsem samozřejmě spokojený s bodovým ziskem, s předvedenou hrou v útoku ale rozhodně ne. Nakonec to dobře dopadlo, ale v jednu chvíli to s námi nevypadalo vůbec dobře,“ vytýkal svým svěřencům po duelu Václav Havránek.

K dalšímu utkání druhé ligy zajíždí Šroubárna o víkendu na půdu nepříjemných Podlázek.

Žatec – Raspenava 20:19 (10:10)

Sestava (branky) Žatce: Š. Horník – Beldík, Lučan, Pavlas, P. Nociar, Bayer – D. Nociar (11), Antol (2), Janák (2), T. Sýkora (1), Hradiský (4), P. Sýkora