Pro Zdeňku! Tak by se dal jednoduše zhodnotit odhodlaný a výborný výkon žateckých národních házenkářek.

Všechny hráčky dřely pro svojí kamarádku, nakonec úspěšně.

Nejdříve obrovská a nečekaná radost a hned po posledním hvizdu velký smutek se rozhostil v srdcích žateckých fandů národní házené. V posledním domácím zápase totiž prvoligové ženy Šroubárny přejely úřadujícího mistra z Tymákova, pak ale oznámila konec sportovní kariéry hvězda žateckého útoku Zdeňka Bilohuščinová.

Kdo na jaře viděl některé zápasy žateckých prvoligových házenkářek, nestačil se v úvodu posledního domácího duelu divit. Pryč bylo střelecké trápení elitního útoku, naopak Plecitá, Wüstová a Bilohuščinová sázely jednu branku za druhou. A odnesl to hned úřadující mistr z Tymákova.

„Už v posledních dvou zápasech venku jsme byli herně, a hlavně střelecky, v pohodě. Věřili jsme, že by to proti Tymákovu mohlo vyjít,“ komentoval změnu v náladě týmu jeho trenér Josef Popelka.

Žatec se hned v úvodu ujal vedení 5:2, když překvapoval obranu soupeře hlavně rychlou střelbou. Žádné složité kombinace, přímočaře dostat balon do sítě. A velice často se to dařilo. „Řekli jsme si před zápasem, že budeme hrát jednoduše a rychle zakončovat. Vycházelo to, takže jsme v tom pokračovali,“ vysvětlil Popelka.

Ve druhé části první půle se sice Tymákov trochu vzpamatoval, a stáhl až na 10:8, Žatec ale jakoby tentokrát nemohlo nic ohrozit. Nezasvěcený divák netušil, cože se to s týmem Šroubárny stalo, tuto zprávu se dozvěděl až po závěrečném hvizdu. Hráčky ale věděly, že tentokrát hrají pro Zdeňku Bilohuščinovou, elitní střelkyni a mnohonásobnou reprezentantku, která se rozhodla ukončit sportovní kariéru. A spoluhráčky jí pravděpodobně chtěly dát pěkný dárek. Výhru. A ne menší, než skalp úřadujícího šampiona z Tymákova. „Samozřejmě jsme byli namotivovaní i tím, že to byl asi poslední domácí zápas Zdeňky. Ale nebylo to jen tím, jak už jsem říkal, holky si věřily, že proti Tymákovu to půjde,“ dodal Popelka.

Prvoligové ženy Šroubárny opět doslova vlétly do druhého poločasu, znovu předváděly velmi účinnou házenou, a zvýšily svůj náskok až na 15:9. Pak Tymákov hodně přitlačil na pilu v obraně, některé zákroky byly na hranici únosnosti. Vedlo to ale jen ke snížení na 15:12.

V závěru zápasu už Žatec úřadujícího mistra k ničemu nepustil a Zdeňka Bilohuščinová se spoluhráčkami si tak mohla vychutnávat krásné akce, zakončené vždy radostným objetím dlouholetých spoluhráček. Společně nakonec v euforii oslavily vítězství 22:18. Žatecké ženy jsou v tabulce první ligy dvě kola před koncem na šestém místě, ještě se představí v Rokytnici a Studénce.

Žatec – Tymákov 22:18 (10:8)

Sestava (branky) Žatce: Hornová – Šíbalová, Schneiderová, Vlčková, Kopecká – Bilohuščinová (9), Wüstová (9), Ž. Kuželová, Bartoňová, V. Solčaniová, Plecitá (4)