Sedmé místo patří po devíti kolech žatecké Šroubárně v první lize národní házené. Je určitě výš, než většina jejich fanoušků, po oznámeném odchodu Zdeňky Bilohuščinové, čekala.

„Ke spokojenosti nám chybí dva body z Bakova, ty nám mohou chybět. Takhle je to půl na půl,“ hodnotí první část sezony žatecký trenér Josef Popelka.

Dohráno ale ještě není. V závěru podzimu čeká na Šroubárnu hodně těžký úkol. Poslední tři zápasy letos sehraje proti prvnímu, druhému a třetímu celku tabulky, všechny navíc venku.

Žatec, po domácí výhře nad posledním Božkovem, kdy sice získal dva velmi důležité body, ale střelecky nepřesvědčil, začne zítra na půdě první Dobrušky. Ta prozatím v devíti kolech prohrála jen jedinkrát, získala šestnáct bodů a má suverénně nejproduktivnější útok v lize.

„Bohužel, budeme mít hodně oslabenou obranu. Dlouhodobě je kvůli zranění kolene mimo hru Šíbalová, ta asi nebude hrát do konce sezony, navíc Havlová je na počátku mateřské a nemůže s námi vyjíždět na dvoudenní zápasové výjezdy. Pravděpodobně tedy nastoupí některá z dorostenek,“ vysvětluje složitou situaci v defenzivě před odjezdem na půdu prvního celku Popelka. „Nic ale nevzdáváme předem, zkusíme překvapit,“ pokračuje.

Další den čeká na ženy Žatce druhý Krčín. Na jeho kontě je sedm výher a dvě prohry a 14 bodů. Pyšní se navíc nejlepší obranou, proti které už nebude hrát excelentní útočnice Zdeňka Bilohuščinová, která sice oznámila konec kariéry, na podzim ale Žatci v těžkých chvílích ještě pomáhala. „Po zranění se do útoku vrátila Wüstová, Zdeňka nám pomáhala, když nemohla hrát, tak jsme se domluvili. Moc jí za tuto pomoc děkujeme,“ musí trenér oželet jednu z nejlepších útočnic národní házené v republice.

Krčín spoléhá hlavně na výbornou brankařku Duškovou, ta je základním stavebním kamenem jejich pevné obrany. „Máme s ní pokaždé problémy, překonatelná ale určitě je. Bude to ale moc a moc složité,“ pokračuje Popelka.

Do třetice čeká 24. října na Šroubárnu třetí Tymákov. V prvním zápase doma jej Žatec porazil. „V sestavě už bude Havlová, určitě budeme chtít výhru zopakovat,“ řekl Deníku kouč Šroubárny.

Žatec je aktuálně na sedmém místě tabulky za pět výher a čtyři prohry. Pátý a šestý celek tabulky, Přeštice a Hlinsko, mají stejně bodů jako Žatec – deset. Osmá Rokytnice už má o tři body méně. Do play off přitom postupuje osm týmů, že o něj Žatec hraje je po předsezonních prognozách, kdy se mluvilo spíše o záchranářských starostech, povzbudivé. „Nechceme předbíhat, je před námi celé jaro. Nakročeno ale máme dobře,“ usmívá se Popelka.