Celek s výbornou obranou a špičkovou brankařkou Marií Duškovou čeká na úvod jarní části soutěže prvoligové národní házenkářky Žatce.

„Zápasy proti Modřanům jsou vždy o perfektním výkonu v útoku a střelecké jistotě. V brance nastupuje výborná Dušková, mnohdy rozhoduje právě precizní výkon této brankařky. Máme ale rozhodně lepší útočnou řadu než soupeř, takže pokud obrana zahraje svůj standard a útok potvrdí své kvality, věřím, že vyhrajeme,“ přemítá trenér Josef Popelka o soupeři, kterého žatecké národní házenkářky přivítají doma v neděli 18. dubna od 10 hodin.

Žatec je v aktuální tabulce první ligy na šestém místě s deseti body, Modřany jsou deváté s osmi body. V podzimním duelu Žatec v Modřanech prohrál 9:13. „Měli jsme tam děsivý střelecký výpadek v prvním poločase, nerad bych, aby se to opakovalo,“ doufá Popelka.

Hlavní část přípravy na sezonu absolvovaly ženy Šroubárny v Českém poháru. Po výborném výkonu ve čtvrtfinále se jim příliš střelecky nedařilo v semifinále a vypadly. Poslední přípravný turnaj sehrály v Dobříši.

Cíl podle žateckého trenéra pro jaro zůstává stejný jako v úvodu sezony. První čtyřka a s ní play off je prý splnitelnou metou. Žatec aktuálně ztrácí na čtvrté Přeštice šest bodů. „Herně na postup určitě máme, jen musíme naše zkušenosti a umění prodat na hřišti. První dva zápasy jara ukáží, jestli se nám to může podařit nebo ne,“ uzavřel Josef Popelka.

Prvoligový kádr zůstane pro jarní odvety ve stejném složení jako na podzim, šance v prvním týmu budou znovu dostávat i některé nadějné dorostenky.

Wüstová: snad Marušku prostřelíme

Členka elitního žateckého útoku Lenka Wüstová na podzim zatížila konta soupeřek dvaačtyřiceti brankami. Další chce přidat v úvodním duelu jarní části proti Modřanům.

Jak se těšíte na start sezony?
Celkem ano. Byla jsem teď trochu nemocná, takže jsem vynechala několik tréninků, ale věřím, že budeme dobře připravené. Trochu obavy máme z Marušky (brankářka Modřan Dušková – pozn. red.), je výborná, ale snad se nám povede ji párkrát prostřelit (směje se).

Jaký bude recept na výbornou obranu Modřan?
Uvidíme, necháme to na trenérovi, co vymyslí. Musíme ale jejich obranu pořádně rozběhat.

Co play off? Věříte?
Doufáme… Trenér si je jistý, takže to určitě půjde (usmívá se). Zkusíme to.

Váš tip na výsledek?
Vyhrajeme. Nebude to o moc, ale věřím tomu. Fanoušči nás určitě doma poženou.

Úvod je vždy nervozní, ví žatecká kapitánka

Její zkušenosti a spolupráci se střelkyní Zdeňkou Bilohuščinovou závidí Žatci většina ostatních prvoligových týmů. Kapitánka Miluše Plecitá vede svůj celek i do jarní části další sezony v nejvyšší soutěži národní házené.

Na úvod vás čekají Modřany. Na podzim jste tam prohrály, je to ale celek, který je v tabulce níž. Co se tam tehdy stalo?
Bohužel ještě nemohla hrát Zdeňka Bilohuščinová, léčila si zraněné koleno. No a také výborná brankařka Dušková, ta nás tehdy hodně potrápila, nedala se prostřelit.

Jak se těšíte na start a na první zápas?
Těším se určitě, ale jsem trochu nervozní. První zápas to je vždy trochu nervozní prostředí, takové oťukávání.

Jak podle vás na Modřany? Mají výbornou obranu, na které staví, dostaly o sto branek méně než Žatec. Vy zase máte skvělý útok. Máte nastříleno také zhruba o sto branek více.
Z úhlu se skvělá Dušková téměř nedá prostřelit. Bývá to s ní hodně o psychice, když jí na začátku dáme pár branek, věřím, že nám to půjde.

Jste šesté, do vyřazovacích bojů jdou čtyři. Jaké jsou šance?
Nevím, bude to těžké. Ale bylo by to určitě fajn, pokusíme se o to.