Lounská tvrz stále drží! Házenkáři Lokomotivy v domácím prostředí neprohrávají, v šestém kole první ligy doma přestříleli Ústí nad Labem se zkušenými Šumou a Srbou.

Favoritem v utkání, ve kterém nakonec Louny prodloužily domácí neporazitelnost, byla právě Lokomotiva. Zatím po prvoligových kolejích frčí bez větších problémů, naopak Ústí vyhrálo v letošním ročníku zatím jen s Jičínem, na další plný bodový zisk čeká. A čeká i po duelu v Lounech.

Ústí nad Labem sice přijelo v kompletní sestavě, včetně velezkušených Šumy a lovosického hlavního trenéra Vojtěcha Srby, nebylo to ale hostům nakonec v duelu nic platné. I když v úvodu byli možná lounští fanoušci trochu zaskočení, hosté se totiž ujali vedení a domácí museli neustále dotahovat. Padalo hodně branek, s postupem času stále více do ústecké svatyně, a tak v 18. minutě už měli domácí házenkáři náskok tří gólů. V poločase byl stav 18:14 pro domácí házenkáře.

Ve druhé části Louny odskočily až na šest branek, hosté ale ještě zabojovali a opět se přiblížili. Házenkáři Lokomotivy ale tentokrát nepřipustili žádné drama a v pohodě dohráli až na konečných 36:31.

Další domácí utkání uvidí lounští fanoušci už ve středu 7. listopadu. Lokomotiva vyzve, tentokrát ve třetím kole poháru, extraligovou Plzeň v jejímž dresu hraje například reprezentant Bečvář.