V sobotu 11. července se na Nechranické přehradě konaly závody v triatlonu. Akce proběhla v rámci letošního seriálu Hopman 2015 - počátkem května se konal duatlon, na září pořadatelé chystají ještě aquatlon.

Sobotních závodů se zúčastnilo 91 závodníků, kteří byli rozděleni do několika kategorií. Řada z nich byla ze Žatce a Loun, zvláště pak ze žateckého klubu SK Jazmani. nejlepšího umístění dosáhl ve své kategorii žatecký Filip Urban, který skončil druhý. Závod se skládal ze tří disciplín 600 metrů plavání v Nechranické přehradě 30 km kolo 5 km běh.

Výsledky:

Kategorie: 1997-1999 muži
1. Štěpán Zahradník
2. Filip Urban (Žatec)
3. Borek Vodrážka

Kategorie: 1997-1999 ženy
1. Simona Šimůnková
2. Veronika Kounovská

Kategorie: 1976-1996 muži
1. Martin Olšan
2. Oto Ottenschläger
3. Jan Žoha

Kategorie: 1976-1996 ženy
1. Lenka Fanturová
2. Martina Nováková
3. Ladislava Antalová

Kategorie: 1975 a st. muži
1. Pavel Rouček
2. Jan Plzák
3. Vít Zatloukal

Kategorie: 1975 a st. ženy
1. Alena Vrátná
2. Monika Čapková
3. Silva Lovětínská

Součástí byl také Hopman poloviční Ironman 2015. Na účastníky čekalo 1,9 km plavání, 90 km kolo a 21 km běh. Přihlásilo se 86 závodníků.

Kategorie: 1976 a ml. muži
1. Jakub Langhammer
2. Petr Minařík
3. Miroslav Rybáček

Kategorie: 1976 a ml. ženy
1. Jaroslava Hlínová
2. Renata Zatloukalová
3. Veronika Kusyová

Kategorie: 1975 a st. muži
1. Jan Škabrada
2. Marek Peterka
3. Martin Student

Kategorie: 1975 a st. ženy
1. Libuše Beránková
2. Martina Kabilová

Takto popsal závod jeho vítěz Jakub Langhammer, který startoval za tým Krušnoman TT Litvínov:

Celý týden před Hopmanem jsem se necítil vůbec dobře. Od pondělí jsem dělal vychovatele ve Sport areálu Klíny na dětských táborech, takže na trénink byl čas pouze brzo ráno, nebo večer, unavený po celém dni na Klínech. V pátek večer, den před závodem, jsem nebyl absolutně naladěný na předzávodní režim. Na Hopman jsem přijel s rodiči dvě hodiny před startem a až na místě zjišťoval plány tratě a pokukoval po soupeřích, o kterých jsem neměl absolutní ponětí. Od Honzy Wainera se dozvídám, že se ve startovce objevili Míra Rybáček, Petr Minařík, Václav Holub a Jaroslav Brynda. Obsazení skoro jako na Českém poháru. Venca a Jarda Brynda nakonec nedorazili.

Plavaly se tři okruhy s výlezem z vody, což bylo velice fajn. Plavalo se mi parádně, držel jsem se v první skupině s Honzou W., Mírou R., Péťou V. a dalšími dvěma závodníky, takže nebyl důvod nikam spěchat. Po rychlém depu se vydávám na cyklistiku na prvním místě, které držím do konce prvního okruhu cyklistické části (ze tří). Zbylé dva absolvuji společně s Honzou a Mírou. Snažíme se najet cenné minuty na druhý balík, kde se pohyboval skvělý běžec Petr Minařík. Do depa přijíždíme ve třech s asi šesti minutovým náskokem na druhý balík. Do běhu vyrážím na první pozici a hned od začátku se nešetřím a snažím se udělat si náskok nad ostatními. Běh se odehrával v okolí Nechranické přehrady, ve čtyřech okruzích. V prvním okruhu jsem si vypracoval minutový náskok, ve druhém okruhu asi tři minuty, ve třetím asi pět minut. Nejvíce jsem se bál Honzy Wainera, který ale neměl svůj den. Čtvrtý okruh už byl z mého pohledu očistec. Naštěstí jsem měl kvalitní náskok na druhého Petra Minaříka (v cíli šest minut) a nemusel se tolik stresovat. V cíli se mi hodinky zastavily na mém rekordním čase z polovičního Ironmana 4h10 minut. V cíli krásná euforie a neskutečná bolest nohou.

Troufám si tvrdit, že úroveň celého závodu byla větší, jak na většině pohárových závodů a to ve všech směrech! Ostatní se mají ještě co učit, nehledě na to, že Hopman triatlon byl pořádán teprve podruhé! Hopman Triatlon mohu jen doporučit. Dovolím si tvrdit, že příští rok bude o tento závod velký zájem, což je pro český triatlon jen dobře.

Děkuji všem, co mě podporují a ženou mě k lepším výsledkům! Dalším závodem bude 8. srpna poloviční Ironman ve Wiesbadenu.