Nejlepší bojovníci WuShu, tradičního a jednoho z prvních bojových umění původem z shaolinských klášterů, se sjeli do Číny. Do Emeishanu dorazili nejlepší Rusové, kde se toto umění těší velké oblibě a existují tam i internátní školy věnující se výhradně tomuto umění, nejlepší Číňané a další Asiaté, kde je obrovská tradice tohoto umění. Prostě nejlepší z nejlepších. Všechny ale ve své věkové kategorii předčil jedenáctiletý Karel Korenc z Loun, obrovská naděje WuShu z Čech. Na sedmém světovém šampionátu vybojoval zlato a stříbro.

Jedenáctiletý Karel Korenc, který už tradičně nastupuje proti o něco starším soupeřům, triumfoval v Číně na mistrovství světa v pěstní sestavě, imitaci boje beze zbraně.

Stříbro pak získal za sestavu se zbraní, konkrétně se shaolinskou tyčí.

Velký talent

Lounský mladík přitom jen pár dní předtím, v říjnu, ovládl republikový šampionát ve WuShu, je už mnohonásobným mistrem republiky. Triumfuje tradičně i v juniorské lize, na soutěžích u nás nemá naděje, která trénuje v lounském Luna Gym klubu a která začínala s judem, konkurenci. Zlaté medaile vozí také z dalších prestižních závodů po celé Evropě. Je také mistrem Slovenska nebo Maďarska.

Uspěl v nedávné minulosti také na ME v Tbilisi. Bral zlato za sestavu se shaolinskou tyčí, třetí byl v pěstní sestavě.

Karel Korenc triumfoval také v Moskvě na WuShu stars, klání, kterého se účastnílo 800 závodníků z 28 zemí. I tam bral za své sestavy, které zdokonaluje už několik let, zlato.

Podívejte se na sestavu Karla Korence v čase od 0.34 s:

Zdroj: Youtube

7 World kung fu Emei China, Korenc Karel Shaolinquan 9.11.2017  Zdroj: YouTube.com/Martin Rohel