Před rokem do první ligy nakoukli, ale prohrávali a rychle se žatečtí národní házenkáři „poroučeli“ zpět do druhé. Nabrali ale další zkušenosti, dominovali ve druhé lize a znovu se propracovali mezi elitu. A při druhém vstupu do nejvyšší soutěže nenechali muži Šroubárny tentokrát nic náhodě. A hned na startu soutěže si připsali cenný „skalp“. Nováček obral o všechny body loni třetí Nezvěstice.

Úvodní duel nejvyšší soutěže ale nezačal pro žatecké národní házenkáře zrovna dobře. Už v 10. minutě se totiž zranila jedna z opor, brankář Štěpán Horník, který s pochroumaným stehenním svalem bude pravděpodobně chybět několik týdnů. V domácí svatyni ho výborně zastoupil nadějný František Lukeš.

Navíc Žatec v úvodu prohrával. „Nezvěstice zhruba do patnácté minuty vedly,“ popsal průběh zápasu jeden z žateckých útočných tahounů Daniel Nociar. V závěru první půle ale přišel obrat. Domácí fanoušci hnali Šroubárnu do útoku a jejich oblíbencům se dařilo. „Nezvěstice pak v útočné fázi ztratily několik míčů a my jsme toho dokázali bleskově využít, po pár minutách už bylo skóre 8:6. Od této chvíle jsme si v celém zápase udržovali náskok několika branek,“ potěšilo Nociara.

V duelu přitom proti sobě nastoupilo několik loňských spoluhráčů. V minulé sezoně totiž několik hráčů Žatce vypomáhalo Nezvěsticím na hostování vybojovat třetí příčku v první lize.

Ve druhé části si nováček ze Žatce s favoritem už poradil. „V útoku jsme dělali minimum chyb a dařilo se nám pravidelně prosazovat. Obrana hrála solidně a podpořila útok kvalitní hrou. Zhruba v pětačtyřicáté minutě jsme měli náskok až čtyř branek, pak jsme sice lehce polevili a dali soupeři naději, ale nakonec jsme to uhráli a mohli jsme slavit první ligové body,“ dodal pro Deník Nociar.

Právě Daniel Nociar, společně s Pavlem Sýkorou, byli nejlepšími střelci Šroubárny v prvním kole. Oba zatížili konto Nezvěstic osmi trefami. Dvě přidal Michal Janák, čtyři Peter Antol.

Druhý test mezi elitou čeká na národní házenkáře Šroubárny opět před domácím publikem. V neděli 3. září přijede do Žatce Plzeň – Újezd. Začátek duelu je naplánován na 15 hodin. Plzeň také v prvním kole nejvyšší soutěže slavila výhru, přehrála Přeštice. 

Žatec – Nezvěstice 22:19 (11:9)

Sestava Žatce (branky): Š. Horník, Lukeš – Fungáč, P. Nociar, Habr, Mařík, Beldík – D. Nociar (8), Sýkora (8), Janák (2), P. Horník, Antol (4)