Vítězství 5:2 si nohejbalisté Žatce přivezli v sobotu z Čelákovic v semifinále 1. ligy. V sobotu ve 14 hodin se hraje na Mládí odveta. Pokud Žatec prohraje, třetí, rozhodující zápas se tam bude hrát v neděli od 10 hodin.

Pokud Žatec o víkendu uspěje, stane se díky lepším výsledkům v základní části vítězem 1. ligy a bude hrát o postup do nejvyšší soutěže s nejhorším celkem extraligy. V Čelákovicích Žateckým vyšel úvod zápasu, když vyhráli dvojky ve složení Pecina, Perutka a Jančík, Ondřej Vít. Trojka Pecina, Perutka, Petr Vít sice těsně prohrála, 9:10 ve třetím setu, ale další trojice Žateckých Zaplatílek, O. Vít, Dráždil vyhrála jednoznačně.

Na 4:1 pro Žatec zvyšovala dvojka Petr Vít, Dráždil, v singlu ale prohrál O. Vít. Za stavu 4:2 nastoupila trojka Dráždil, O. Vít a Zaplatílek, ten v prvním setu dostal po konfliktu s domácím Spilkou na síti červenou kartu, byl vyloučen a na jeho místo nastoupil Jančík. Trojka Žateckých dokázala z 0:1 otočit na 2:1 na sety a přidat tak rozhodující pátý bod. Celé utkání Žatečtí v Čelákovicích vyhráli 5:2.