První utkání baráže o účast v extralize nohejbalových družstev zvládli v sobotu na výbornou hráči vítěze I.ligy NK Žatec, kteří porazili účastníka nejvyšší soutěže Plzeň/ Bílá Hora 5:2.

Sporný míč

Žatečtí výborně začali, vedli už 3:0 na zápasy a zdálo se, že dovedou první dějství k úspěšnému konci. Pak však prohrála druhá trojka 1:2 na sety (9:10 ve třetím) a po nich prohrála i dvojka P. Vít, P. Brehm. Za stavu 3:2 začal singl, v němž domácí Ondřej Vít vyhrál nad Soukupem první set 10:9 až po velkých diskuzích o sporný míč (od Soukupa šel mimo vyznačený prostor), který rozhodčí Vanya přiznal omylem hostům. Exmistr světa juniorů Vít pak zvládl koncovku a dvěma skvělými míči rozhodl set pro sebe. Ve druhém však domácí hráč prohrál 8:10 a teprve ve třetím výhrou 10:8 zajistil zvýšení náskoku žateckého týmu na 4:2.

Následovalo utkání, v němž nastoupila první žatecká trojka Pecina, Jančík a O. Vít. Co předváděl Pecina na síti, strhlo početné publikum do varu, zatímco Plzeňané byli z jeho bloků i zakončení zoufalí. Závěrečný set Žatec vyhrál 10:4 a mohl slavit první vítězství v baráži, když odveta je čeká za týden v Plzni, kde by se hrál i případný třetí zápas. Tam už bude moci nastoupit Zaplatílek, který nyní chyběl kvůli trestu.

Žatec hrál v sestavě: Pecina, Jančík, Ondřej a Petr Vítové, Brehm, Dráždil, Souček, trenér Miroslav Horáček.