Historicky první zlatou medaili z mistrovství republiky v žákovských kategoriích přivezl pro žatecký nohejbal v minulých dnech Vojtěch Sýs. Na Moravě potvrdil zlepšující se formu a ve finále pak přehrál Fišera jasně 2:0.

Cesta za titulem ale byla dlouhá. A to nejen sportovně, ale také dopravně. Do Střelic u Brna vyjížděl Vojtěch Sýs už ve čtyři hodiny ráno, na jeho prvních zápasech ve skupině to ale vůbec nebylo poznat Se soupeři, Hokrem z Horažďovic a Rouskem ze Žďáru nad Sázavou, si poradil s přehledem.

Prvním soupeřem ve vyřazovací části pak byl pro Vojtěch Sýse Jan Chalupa z Českých Budějovic. Chalupa hrál trpělivě s minimem chyb a dlouho tak hrál se žateckým borcem vyrovnanou partii. Vždy v koncovce setů ale Sýs dokázal soupeře přehrát a po vítězství 2:0 tak šel mezi prvních osm.

Do čtvrtfinále mladík, který už nastupuje i za dospělé žatecké béčko, nastoupil proti Voltrovi, se kterým už dva roky neprohrál. Radoval se i tentokrát a po setech 10:8 a 10:6 šel mezi nejlepší čtyři.

Ani v semifinále nezaváhal a vrátil Vorudovi z Horažďovic nedávnou finálovou porážku z Loun. Poslední zápas tak čekal na Vojtěcha Sýse ve finále, kde proti němu nastoupil Michal Fišer z Kotlářky Praha. Sýs byl úspěšný se svým nízkým a tvrdým podáním, které dělalo Fišerovi problémy a díky tomu první set vyhrál 10:7.

I ve druhém se mu dařilo, Fišer se ale nechtěl vzdát a dařilo se mu občas najít skulinu v obraně žateckého nohejbalisty. Vojtěch Sýs ale nedovolil soupeři přiblížit se na více než tři body a po vítězství 10:6 a v celém finále 2:0 se mohl radovat z mistrovského titulu.

Čeněk Souček