Po první prohře v soutěži minulý týden v Českém Brodě si připsali důležité body a potvrdili vedení v jedné ze skupin 1. ligy. V sobotu po zranění nastoupil poprvé Petr Vít, ale úvodní dvojku s bratrem Ondřejem prohráli. Za domácí prohrála pak už jen trojka ve složení Dráždil, Brehm a Ondřej Vít.

Vše ostatní žatečtí nohejbalisté vyhráli – úspěšná byla dvojka Dráždil, Zaplatílek, první trojka Dráždil, Zaplatílek O. Vít, druhá trojka Pecina, Perutka, P. Vít, dvojka Perutka, Pecina, singl O. Vít a poslední, šestý bod, „udělala“ trojka ve složení Pecina, Perutka, P. Vít. Na žatecké nohejbalisty čeká v sobotu zápas v Janovicích nad Úhlavou a další sobotu doma přivítají Čelákovice. Tím pro ně skončí jarní část 1. ligy. Na podzim je budou čekat boje o extraligovou baráž.

Letos se nejvyšší nohejbalové soutěže hrají podle nového modelu, který je má zatraktivnit. Týmy jsou rozděleny po čtyřech do dvou skupin, kde hrály dvoukolově každý s každým. Žatec ze šesti západů v této první fázi pouze jednou remizoval, ostatních pět zápasů vyhrál. Nyní se hraje druhá fáze, kdy mužstva z jedné skupiny hrají s celky ze druhé. Po sobotní výhře nad Pankrácem na Žatecké čekají ještě zmiňované Janovice a Čelákovice. Po letní pauze začne v srpnu třetí fáze, která se hraje vyřazovacím způsobem. Nejlepší dva celky 1. ligy pak budou hrát baráž se dvěma nejhoršími z extraligy.