Utkání začala dvojice Zaplatílek, Dráždil, která hned v úvodu soupeři ukázala, kdo je favoritem zápasu a bez větších potíží vyhrála 2:1. Také druhá dvojice Jančík, Ondřej Vít, ve které střídal Petr Pinkr nedovolila soupeři více než set a opět bezpečně vyhrála 2:1.

Ještě přesvědčivěji zahrála první trojice ve složení Pecina, Jančík, P. Vít, kteří hráče Pankráce vyprovodili výsledkem 2:0. Jediný bod vybojovala Pankrác proti trojici Zaplatílek, Dráždil, O. Vít (střídal Pinkr). To odešli poraženi poměrem 1:2. V dalším utkání ale nenechali žatečtí nohejbalisté nikoho na pochybách a dvojice Perůtka, Pecina (střídal P. Vít) vyhrála opět 2:1.

V singlu podal výborný výkon Ondřej Vít

Úspěšný první duel vyřazovací části první ligy zakončil výborným výkonem Ondřej Vít, který v singlech nedal soupeři šanci a vyhrál 2:0. Žatečtí hráči byli po úvodním střetnutí vyřazovací části spokojeni. „Bylo to přesvědčivé a celkem pohodové vítězství,“ řekl po utkání žatecký Karel Jančík.

Zápasy play off se hrají na dva vítězné zápasy. Další zápas hrají nohejbalisté Žatce na domácí půdě v sobotu 1. září od 14 hodin. Případný třetí zápas by se hrál opět v Žatci hned v neděli 2. září. Vítěz série postoupí do semifinále play off 1. ligy mezi nejlepší čtyři.