Nejčerstvějším úspěchem, od letoška extraligových nohejbalistů Žatce, je vítězství na turnaji v Plasích. Klání 16 trojic se zúčastnily hned dvě ze Žatce. „Jako A tým hráli Ondřej Vít, Milan Dráždil a jako host Knytl. Druhá trojice hrála ve složení Čeněk Souček, Karol Klima a Pavel Kerešťan,“ prozradil složení týmů Karel Jančík, vedoucí týmu.

Žatec byl na turnaji jediným zástupcem extraligy, přesto měl turnaj velmi kvalitní úroveň, soupisky byly plné prvoligových hráčů. Oběma trojicím se dařilo. „První trojice vyhrála prakticky všechny zápasy 2:0, pouze finále nad Horažďovicemi 2:1 a zvítězila. Druhá skončila čtvrtá, když v zápase o bronz podlehla Zruči,“ pokračoval Jančík.

Vítězstvím na Plzeňsku navázali nohejbalisté Astry na skvělý úspěch na tradiční Poslední smeči, která se v závěru prosince hrála v Praze na Pankráci. Dvoudenního turnaje se zúčastnila také reprezentace ČR a SR, hrály i extraligové kluby. „Trojici ve složení Michal Pecina, Ondřej Vít a Milan Dráždil se podařilo uhrát historický úspěch,“ pochválil své svěřence vedoucí týmu. V

sobotním kvalifikačním dni vyhrála žatecká trojice všechny zápasy výsledkem 2:0. „ Je to obrovský úspěch, z kvalifikace se nám podařilo postoupit po dlouhých letech. Ze skupiny postupoval z pěti týmů jen jeden,“ vysvětlil. Ve druhém dni chyběl kus štěstíčka, o tom, že Žatec nebude hrát o medaile, rozhodl jediný set. „Hrálo se se slovenskou reprezentací, to byl asi nejlepší zápas turnaje, i když jsme prohráli. Tři sta diváků vstávalo a nadšeně aplaudovalo. Porazili jsme Janovice a remizovali s juniorskou reprezentací a se Solidaritou Praha. Ta nakonec postoupila na náš úkor, protože měla o set lepší skore. I tak jsme ale skončili pátí, což je fantastické,“ byl rád Karel Jančík.