Ani ve IV. kole nohejbalové Extraligy nevyhrál nováček NSK Žatec, když poprvé nastoupil doma na oblíbeném stadionu Mládí.

V sobotu 26. dubna podlehl celku SK Šacung Benešov 1947, který nastoupil se čtyřmi hráči širšího reprezentačního výběru, jasně 1:6.

Začátek vyšel žateckým náramě. Po vynikajím výkonu vyhrála domácí dvojice Michal Pecina, Ondřej Vít nad Ešnerem se Stejskalem 2:1. Zasloužený potlesk více než stovky diváků si vysloužila druhá domácí dvojka Milan Dráždil, Petr Vít, která místo razance používala u sítě vtip na soupeře, kterými byli reprezentanti ČR Doubrava a Holub.

Po vyrovnaném průběhu chyběl Žateckým jediný míč k vítězství, neboť prohráli 1:2, ve třetím setu 9:10. Místo vedení 2:0 bylo srovnáno 1:1. Následovala porážka obou žateckých trojek shodně 0:2, když se nevyvarovaly slabších chvilek vždy někoho z družstva a zbývající je nepodrželi.

Zlom mohla vnést do utkání třetí dvojice Brehm, Perutka, ale prohrála 1:2 s dvojkou Paták, Řehák (Kalas). Když za stavu 1:4 prohrál singl Ondra Vít s kapitánem hostů Doubravou, bylo rozhodnuto, což potrdila prohra první trojky.

„Po celou dobu byli hráči Šacungu lepším týmem. U nás lze vyzdvihnout pouze Ondřeje Víta a Michala Pecinu za výkon v první dvojici. Z hostů bych vyzdvihl výkon reprezentanta Franty Kalase, který exceloval ve všech herních činnostech,“ viděl utkání vedoucí a kapitán Žatce Karel Jančík, který nehraje pro zranění stejně jako Milan Zaplatílek.

Dva dlouhodobí marodi už jsou v základní sestavě znát. „Nyní nás čeká důležitý zápas 1. května s týmem Vyškova, který ještě nezískal ani jeden bod. Další domácí utkání odehrajeme 3. 5. s týmem Karlových Varů od 10 hodin na stadionu Mládí, kam zveme všechny příznivce nohejbalu,“ řekl na závěr Karel Jančík.