Remíza stačila žateckým nohejbalistům v sobotním utkání (21. června) s NK Janovice k udržení šestého místa po základní části a výhodě domácího prostředí v play off.

Hra domácích podle toho také vypadala, Žatec vedl už 5:2, pak ale zvolnil a nechal soupeře srovnat. Se sousedem v tabulce a nakonec také soupeřem pro play off, sedmým týmem Janovic, nezačali domácí nohejbalisté dobře.

První dvojice Ondřej Vít, Jančík prohrála jen těsně 2:1 na sety, když ve třetí rozhodující hře byl stav 9:10 v neprospěch žatecké dvojice. Už ve druhém duelu ale vzali Žatečtí otěže pevně do svých rukou. Nejprve vyhrála dvojice Dráždil, Petr Vít, poté i obě trojice. Soupeři se pak sice podařilo snížit na rozdíl jediného bodu, Žatec ale znovu zabral a nejprve Ondřej Vít v singlu a poté první trojice ve složení Pecina, Petr Vít a Perůtka zajistila pro domácí jistotu bodu, díky kterému budou v podzimním play off začínat doma a i případné rozhodující třetí utkání sehrají na domácí půdě.

Žatec už s jistou remízou nehrál dobře, Janovice mohly díky tomu v posledních třech duelech srovnat na 5:5. „Do stavu 5:2 jsme měli utkání plně pod kontrolou, když jsme ale získali ten poslední potřebný, pátý, odehráli jsme zbytek zápasu bez zápalu,“ zdůvodnil srovnání stavu žatecký vedoucí mužstva Karel Jančík. Podle něj o zisku bodu rozhodly hlavně výborně sehrané trojky. „Výkon Michala Peciny bych chtěl vyzdvihnout. Se spoluhráči Petrem Vítem a Jiřím Perůtkou sehráli obě své trojice famózně a nedali soupeři žádnou šanci na získání bodů,“ dodal Jančík.

Žatec – Janovice 5:5

Sestava Žatce: Jančík, Ondřej Vít, Dráždil, Petr Vít, Pevina, Perůtka, Brehm