Odvetné utkání v play out nohejbalové Extraligy sehráli muži SKN Žatec v sobotu 13. září v Janovicích nad Úhlavou, když měli k dobru výhru z minulého týdne na domácím hřišti 5:2.

„V případě vítězství bychom byli již zachráněni a udrželi se v Extralize mužů i pro rok 2009,“ konstatuje Karel Jančík, vedoucí a hrající kapitán SKN Žatec, jehož tým bojuje současně o 5. místo v nevyšší soutěži ČR. O definitvní jistotu však musí sehrát rozhodující třetí zápas v sobotu v Žatci.

V odvetě v Janovicích začal domácí NK výborně, neboť po třech úvodních zápasech vedl už 3:0. První dvojice hostů Pecina, Perútka prohrála hladce 0:2, druhá ve složení Jančík, O. Vít (střídal Pinkr) prohrála nejtěsnějším rozdílem 1:2, když to bylo 9:10 ve třetím setu.

V tomto složení prohráli stejní hráči 1:2 už coby první trojice a bylo to 3:0 pro domácí. Naději do žil hostů vlila druhá trojka ve složení Pecina, Petr Vít a Dráždil, která jednoznačně zvítězila 2:0 a upravila celkový stav utkání na 3:1 pro Janovice. Následovala třetí dvojka, která ve složení Petr Vít, Dráždil vyhrála také s přehledem 2:0 a stáhla tak stav na 3:2.

Utkání v singlu, kde prohrál Ondřej Vít 0:2, se ukázalo jako klíčové. „V případě výhry bychom vyrovnali na 3:3, ale po pohraném singlu vedli domácí již 4:2,“ litoval K. Jančík. Hlavně když vzápětí nastoupila žatecká druhá trojice (Pecina, P. Vít, Dráždil) a deklasovala domácí trojku jednoznačně 2:0, když první set skončil dokonce 10:0!

Za stavu 4:3 usilovala o vyrovnání první trojice ve složení Pinkr, Jančík, O. Vít, ale ani pokusy o zvrat střídáním Brehma a Perůtky ke zlomu nevedly. Domácí výhrou 2:0 ukončili utkání výsledkem 5:3 pro Janovice.

Vyrovnanost těchto soupeřů v základní části ligy, kdy obě utkání skončila 5:5, potvdily první dva zápasy play out, jehož stav je 1:1 (po zápasech 5:2 a 3:5). „Vynikajícím výkonem se tentokrát prezentovali Petr Vít a Milan Dráždil, kteří všechny své zápasy dovedli do vítězného konce,“ chválí spoluhráče kapitán Jančík a zve příznivce na rozhodující zápas.

„V sobotu 20. září sehrajeme doma rozhodující utkání s Janovicemi od 10 hodin na Mládí. Zveme všechny příznivce, aby přišli povzbudit žatecký tým, aby si zajistil Extraligu na další sezonu.“

V případě prohry sobotního utkání, by na tým SNK Žatec čekal vítěz duelu 1. ligy Čelákovice – Český Brod, se kterým by odehrál baráž na tři utkání. Jen vítěz tohoto duelu by hrál v roce 2009 Extraligu a poražený 1. ligu.