Nohejbalisté Žatce nepřipustili třetí utkání baráže o Extraligu, neboť v sobotu 10. října vyhráli v Praze nad Solidaritou stejně jako před týdnem doma těsně 5:4.

Po prohře dvojice Petra Víta a Milana Dráždila vyrovnala na 1:1 druhá dvojka Ondřej Vít, Michal Pecina. Na vedení pro hosty otočila trojka Petr Pinkr, Karel Jančík a Ondřej Vít, ale vzápětí bylo zase srovnáno v utkání druhých trojic. Domácí podruhé vedli, když Ondřej Vít v singlu prohrál 1:2 na sety.

V trojicích hraných křížem vyhrála žatecká Pecinova, aby srovnala na 3:3. Jenže když prohrála druhá Pinkrova trojice, vedli opět Pražané 4:3. Důležité bylo vítězství O. Víta s Pecinou na sety 2:1, čímž upravili stav utkání na 4:4. Jako před týdnem se opět rozhodovalo v poslední dvojici. Petr Vít s Milanem Dráždilem jednoznačně přehráli domácí soupeře 2:0 na sety a zajistili tím pro Žatec udržení Extraligy i pro rok 2010.

„Chtěl bych poděkovat všem hráčům za předvedené výkony, trenéru Miroslavu Horáčkovi, výboru klubu a také všem divákům, kteří nás po celou sezonu povzbuzovali,“ prohlásil po utkání nadšený kapitán Karel Jančík. „Jsem šťastný, že se nám podařilo uhájit extraligu. Mám tím větší radost, protože dnes to byl můj poslední zápas v nejvyšší soutěži ze zdravotních důvodů a v příští sezoně chci hrát za naše B družstvo krajský přebor.“