Lepší vstup do další extraligové sezony si nohejbalisté Žatce mohli asi jen těžko přát. I když před dvojutkáním s loni prvním a druhým celkem byli opatrní, na hřišti se uvedli skvěle.

V tělocvičně obchodní akademie se Žatec nejprve postavil loňskému druhému celku extraligy z Čakovic. V minulém ročníku sedmý Žatec začal lépe, když Pecina s Onřejem Vítem porazili Putíka s Cibulkou 2:1.

Stejně se vedlo i druhé dvojici, poprvé Žatec prohrál až v první trojici. Zaškobrtnutí ale napravila trojice Pecina, O. Vít a Voldřich.

I po další dvojici, kterou domácí prohráli, byl stav utkání hodně vyrovnaný, Ondřej Vít ale vyhrál singl, a i když jedna trojice křížem prohrála, duo Pecina, Ondřej Vít tentokrát bylo stoprocentní a zajistilo jistotu bodového zisku pro Žatec.

Domácí nohejbalisté nakonec zvítězili 6:3, když výborně zahrál také Milan Dráždil. Ještě těžší soupeř čekal na Žatecké o den později, doma hostili loňského mistra, tým Modřic. Situace byla o to těžší, že kvůli zranění chyběli Dráždil a Petr Vít, proto z žateckého tábora byly slyšet hlavně hlasy o sbírání zkušeností, nikoli bodů. Na hřišti ale předvedli domácí nohejbalisté něco zcela jiného a překvapivě uhráli s úřadujícím šampionem remízu.

Po dvojicích sice Žatec prohrával 0:2, výborně ale zahrála jak první, tak i druhá trojice a bylo srovnáno.

Body vybojovala i nově sestavená dvojice Voldřich, Škabroud, po singlu, který těsně prohrál Ondřej Vít s Bubniakem byl stav 3:3.

I po trojicích křížem byl stav vyrovnaný, a tak se rozhodovalo až v samém závěru. Jistotu bodu zajistila pro Žatec opět dvojice Pecina, O. Vít, která zvýšila na 5:4, v posledním střetnutí ale Brem a Čadina prohráli a soupeři se tak rozešli smírně. „Lepší start do sezony jsme si nemohli přát,“ radoval se po zápasech Petr Vít.

Žatec – Čakovice 6:3

Žatec – Modřice 5:5

Petr Vít
Hynek Dlouhý