S několika novými tvářemi v sestavě vyrazili do extraligových bojů žatečtí nohejbalisté. V prvním jarním duelu ale nestačili na Čakovice.

Právě nově sestavená dvojice Tirpák, Petr Vít otevřela zápas, proti Ungermanovi s Mrákavou se jim ale nedařilo a v úvodu klání prohráli 0:2. O vyrovnání se postarala dvojice Ondřej Vít – Michal Pecina, kteří si poradili s mladým párem Čakovic.

V prvním utkání trojic si vyhrála Žatecká ve složení Tirpák, O. Vít a Brehm s trojicí Ungerman, Kůrka, Pachman 2:1 (10:9 ve třetím setu). Trojice Pecina, P. Vít a Voldřich na precizní hru trojice Suchý, Cibulka, Mrákava ale nestačila a prohrála 2:0, stav utkání byl tedy po čtyřech odehraných zápasech 2:2. Pak ale Žatec ztratil body nejprve ve třetí dvojici, a poté prohrál i Ondřej Vít singl. O zvrat se ještě pokusila trojice vedená Pecinou, když ale snížila na 3:4, přišla další porážka trojice a v posledním zápase prohrála i dvojice, Čakovice tak vyhrály celý duel 6:3.

„S naším výkonem nemohu být spokojený. Počítal jsem v Čakovicích alespoň s remízou. Nejspíš se projevila zimní pauza, a také náš premiérový start na antuce. Možná i menší sehranost našich nových hráčů,“ hodnotil Karel Jančík, kapitán žateckých nohejbalistů vstup do extraligové sezony. „Příští zápas snad už bude lepší, letos bychom rádi hráli v horní čtyřce,“ přidal přání a letošní cíl Jančík. Žatci loni uteklo čtvrté místo po základní části jen velmi těsně.

Čakovice – Žatec 6:3


Sestava Žatce:
O. Vít, Pecina, Voldřich, Tirpák, P. Vít, Dráždil, Brehm

Petr Vít
Hynek Dlouhý