Stejně jako v minulém roce, i letos na podzim, budou žatečtí nohejbalisté hrát „jen“ o udržení v nejvyšší soutěži. Prohra v posledním duelu základní části s prvním celkem Karlových Varů jen potvrdila nepostupovou pátou pozici.

I když na začátku jara to s Žateckými tentokrát vypadalo dobře a zdálo se, že první čtyřku by mohli uhrát, ve druhé polovině základní části začaly hodně bodovat Čelákovice a Žatec naopak ztrácet. A propadat se tabulkou, z play off je rázem play out, soutěž o udržení v nejvyšší soutěži. Play off svěřencům Karla Jančíka uniklo nakonec jen o tři body. „Skončili jsme nakonec na pátém místě a je jasné, že v září půjdeme na osmý Český Brod,“ přiblížil další průběh sezony žatecký kouč.

Ten nemohl být spokojený s výkonem z posledního duelu s Karlovými Vary. Vždyť Žatec uhrál jediný bod. „Vyrovnaná utkání jsme sehráli jen ve dvojicích. Kromě singlu jsme byli ve všech činnostech horší než první Karlovy Vary,“ hodnotil.

Žatec podlehl nakonec lídrovi tabulky 1:6. První, ještě vyrovnaný duel ztratili Petr Vít a Josef Tirpák. I ve druhém klání se hrálo sice na tři sety, Pecina s Ondřejem Vítem ale také nestačili na Medka s Chytrou.

Trojice pak bývají vždy doménou hráčů z lázní, naopak žateckým nohejbalistům se v nich poslední dobou nedaří. Obě tak domácí vyhráli 2:0, stav utkání byl v té době už 4:0 pro Karlovy Vary.

Po další prohrané dvojici zajistil alespoň čestný bod pro Žatec v singlu Petr Vít, když porazil 2:0 Chytru.

Závěr ale opět měli pevně ve svých rukách domácí, formace P. Vít, Voldřich, Dráždil nestačí a i šestý a poslední bod tak zůstává v Karlových Varech.

Karlovy Vary – Žatec 6:1


Sestava Žatce:
O. Vít, Pecina, Voldřich, Josef Tirpák, P. Vít, Dráždil

Petr Vít, Hynek Dlouhý