Nohejbalisté Žatce nastoupí zítra, v sobotu 3. září, na svém stadionu Mládí k prvnímu zápasu o udržení v dalším ročníku extraligy. Pokud v zápasech play out uspějí, zahrají si českou nejvyšší nohejbalovou soutěž i příští rok.

Jejich soupeřem ve vyřazovací bojích bude TJ Slavoj Český Brod. Hraje se na dva vítězné zápasy. První je na programu zítra od 14 hodin na kurtech stadionu Mládí, odveta pak v sobotu 10. září odpoledne v Českém Brodě. Pokud se bude hrát i třetí zápas, v plánu je v Žatci v sobotu 17. září opět od 10 hodin na Mládí.

O soupeřích v play out rozhodlo umístění celků po skončení základní části extraligy. Žatec po šesti výhrách, jedné remíze a sedmi prohrách skončil pátý, Český Brod poslední, osmý. Ze 14 zápasů základní části jen jednou vyhrál a jednou remizoval.

Vzájemná bilance zápasů v základní části jasně vyzněla pro Žatec, také proto je v duelu s Českým Brodem favoritem. Na jeho hřišti dokázali žatečtí nohejbalisté v dubnu vyhrát 6:1, s přehledem Č. Brod porazili i v červnové odvětě doma, a to 6:2.