Dobrým směrem vykročili nohejbalisté Žatce v prvním duelu play out o záchranu v extralize. Pátý celek základní části, který se jen o jediné místo neprobojoval do bojů o titul, si bezpečně poradil s posledním Českým Brodem.

Zatímco v domácím týmu chyběli Jan Tirpák se Škabroudem, hosté nastoupili v plné síle. Vstup do duelu se Žatci podařil, když dvojka Ondřej Vít – Pecina porazila Kaděru s Vedralem 2:0. Druhá dvojice zaváhala. Dráždil s Josefem Tirpákem sice dobře začali, druhý a třetí set ale ztratili a Český Brod se mohl radovat ze srovnání stavu a svého prvního zápasového bodu.

Naštěstí pro Žatec to byl ale také poslední bod hostů. „Utkání bylo zcela v naší režii. Jediné zaváhání bylo ve druhé dvojici. Ostatní vyrovnané duely jsme v koncovce dokázali uhrát díky naší zkušenosti,“ hodnotil utkání Karel Jančík, trenér žateckých extraligových nohejbalistů.

V obou trojicích Žatec přesvědčivě bodoval, nejprve se ukázala sestava Pecina, Petr Vít a Voldřich, poté i Josef Tirpák, Brehm a Ondřej Vít si poradili se svými soky.

V singlu si Petr Vít poradil s Vedralem 2:0 a povedený výkon završila Pecinova trojice, když otočila utkání po ztraceném prvním setu. Žatec nakonec Český Brod porazil 5:1.

Další zápas play out se hraje v sobotu 10. září na půdě Českého Brodu. Pokud i o víkendu Žatec uspěje, bude v extralize bezpečně zachráněn. Případný třetí a rozhodující zápas by se hrál 17. září v Žatci.

Žatec – Č. Brod 5:1

Sestava Žatce: O. Vít, Pecina, Voldřich, Jos. Tirpák, P. Vít, Dráždil, Brehm