Nohejbalisté Žatce prohráli o víkendu na svém, kurtu s Čelákovicemi. Šlo o přímý souboj o čtvrtou příčku v extralize, která zajišťuje účast v play off, tedy v bojích o titul. Žatec, který letos vyhrál jen jednou, dělí od této pozice už čtyři body, do konce základní části soutěže zbývá pět kol. Pokud v nich Žatečtí náskok Čelákovic nesníží, což pro ně bude vzhledem k rozlosování závěrečných kol hodně těžké, čeká je boj o záchranu v extralize.

Sobotní bouřlivé utkání Žatec Čelákovice se celé odehrálo za slunného počasí na stadionu Mládí. Vstup do utkání se domácím vyvedl na výbornou, nejprve Pecina s O. Vítem porazili Spilku s Kolenským, poté Jos. Tirpák s P.Vítem rovněž přehráli 2:0 Kaděru s Plachým.

Jeden z rozhodujících bodů v utkání přišel ale v následující trojici, když pouze o jediný míč ve třetím setu domácí ztratili utkání první trojice. Pecinova formace se nepopasovala s formací Plachého. Rovněž se nedařilo trojici vedenou Jos. Tirpákem proti Spilkovo a rázem bylo po náskoku 2:2.

Znovu domácí odskočili výborně sehranou třetí dvojicí, kde dobře zahráli jak Milan Dráždil, tak Petr Brehm, kteří si poradili s Vrtiškou, Šafrem a střídajícím Vedralem.

Další zlomový bod byl velmi vyrovnaný a na vysoké úrovni odehraný singl, kde opět o jediný míč ztrácí utkání O.Vít s Kolenským 3:3.

V následujících utkáních se již radovali pouze hosté. Obě odvetné trojice domácí prohráli až ve třetím setu 3:5. V prvním setu poslední dvojice se žateckým nohejbalistům nedařilo a ve druhém setu za stavu 9:9 neproměnili útok.

„Abych řekl pravdu, tak po odehraných prvních dvojicích, jsme všichni čekali více než prohru o tři zápasy. Myslím, že dnes opravdu rozhodlo to stále omílané sportovní štěstí. Kdyby se nám podařilo za stavu 2:0 po dvojicích, dotáhnout třetí set první trojice dokonce, hráli bychom v daleko větší pohodě s dostatečným náskokem. Druhý zlom by pak přišel v singlu, kde by O.Vít zvýšil náskok na 4:2 a k 5. bodu by to byl jen kousek. Boj o první čtveřici stále nevzdáváme a věříme, že štěstí se snad jednou obrátí i v náš prospěch," řekl Deníku trenér domácích nohejbalistů Karel Jančík.

Žatec - Čelákovice 3:6

Žatečtí nohejbalisté nyní mají před sebou těžké soupeře v sobotu 26. května hrají v Karlových Varech, o týden později, v sobotu 2. června, se představí doma proti obhájci titulu z Modřic.

Nohejbalová tabulka

Petr Vít,
Petr Kinšt