První zápas s Čakovicemi o záchranu v extralize nohejbalu neskončil pro žatecké hráče dobře. Prohráli v nekompletní sestavě 1:5, odveta se hraje o víkendu v Žatci na Mládí.

Duel, který spolurozhodoval o tom, kdo skončí v extralize pátý nebo šestý a kdo se utká o sestup, začal přitom pro Žatec nadějně. Bratři Vítové porazili Putíka s Pachmanem 2:1. Citelně ale chyběli Škabroud a Josef Tirpák, dvojice tak musel trenér Jančík poskládat hodně nestandardně, dokonce sám nastoupil.

Druhá dvojka Pecina Dráždil už prohrála, stejně jako první trojice Žatce. Také druhá trojice, ve složení Brehm, Jančík a Ondřej Vít, nestačila na domácí a dvakrát podlehla 7:10.

Dobře rozehraný měl Petr Vít singl, po prvním setu, který vyhrál 10:3, se zdálo, že bod Žatec utrhne. Pachman ale pak vyhrál 10:9 a v rozhodující sadě 10:7 a už čtvrtý bod si připsali domácí. Poslední pátý bod získaly Čakovice v trojce Cibulka, Putík, Suchý.

„Když nedorazíme na důležité utkání kompletní, nedá se vyhrát. Některá utkání byla vyrovnaná, třeba druhá trojice nebo singl, tam jsme mohli mít body. Domácí odvetu samozřejmě nevzdáváme, věříme si," okomentoval utkání Karel Jančík, trenér žateckých nohejbalistů.

Odveta se bude hrát o víkendu v Žatci na stadionu Mládí. Vítěz série bude zachráněn, prohra se ještě utká o zachování extraligy.