Žatečtí nohejbalisté sehráli v neděli 14. dubna svůj druhý zápas letošní sezony v nejvyšší české soutěži. Tentokrát byl jejich soupeřem úřadující mistr z Modřic, kam Žatečtí přijeli po domácí výhře z úvodního extraligového zápasu s Karlovými Vary.

Pro nezpůsobilé venkovní hřiště bylo utkání v Modřicích přesunuto do haly, kde už od začátku zápasu bylo jasné, že to nebude pro hosty žádný lehký úkol. A naplnilo se to bezezbytku - žatečtí nohejbalisté hladce prohráli.

K prvnímu zápasu dvojic nastoupili bratři Vítové. Zápas to byl vyrovnaný, ale Mrákava s Pelikánem ve dvou shodných setech 10:9 zvítězili. Pecina a J. Tirpák byli ve druhé dvojici ještě o krok blíže vítězství, když dokázali vyhrát první set. Svým soupeřům však po dramatu ve třetím setu také podlehli. K zápasům trojic nastupovali O. Vít, J. Tirpák a Milan Dráždil za stavu 2:0 pro domácí. Na domácí trojici Pelikán, Pospíšil, Topinka jasně neměli a domácí vedli 3:0.

Pecinova trojice, ve složení Michal Pecina, Petr Vít a V. Sýs, byla modřické druhé trojici (Kop, Rosenberg, Mrákava) vyrovnanějším soupeřem, ale přesto odešla poražena 2:0 na sety. K vložené třetí dvojici nastoupili M. Dráždil a V. Sýs. Po nepřesvědčivém výkonu způsobeného zraněním odešli taktéž poraženi ve dvou setech. Jejich soupeřem byli Topinka a Pospíšil. K utkání jednotlivců nastoupil za stavu 5:0 pro domácí žatecký Petr Vít a proti němu modřický Mrákava. Po lítém a vyrovnaném boji však Petr svému soupeři podlehl 2:1 na sety.

Modřice - Žatec 6:0

Žatečtí nohejbalisté se ve třetím kole v sobotu 20. dubna představí doma, hrát budou proti Čelákovicím. Pro oba soupeře se jedná o důležité utkání v boji o čtvrtou příčku v tabulce, která zaručuje po základní části účast v play off.

Vojtěch Sýs
Petr Kinšt 

Tabulka nohejbalu