Domácí duel se Vsetínem se nepovedl žateckým extraligovým nohejbalistům. O víkendu hrají opět doma v posledním kole základní části, budou bojovat o lepší pozici v bojích o záchranu.

V úvodní dvojici duelu se Vsetínem si bratři Vítové hladce poradili se Zbrožkem a Gebelem. Brutovský s Perunem ale kontrovali a ještě rychleji vyprovodili druhou žateckou dvojici Pecina, Dráždil.

Selhání žatecké první trojice (Pecina, bratři Vítové) se nečekalo, nicméně Zbrožkova formace je ve dvou setech poráží. Výkon vsetínské trojice plné slovenských reprezentantů proti skupině Milana Dráždila byl suverenní a hosté si tak připsali třetí bod.

V nepárové části si s žateckou dvojicí Jančík, Sýs poradili Tomek a Novosad. Stav byl tedy 1:4 a na řadu přichází jednotlivci. Petr Vít se popasoval ve dvou setech s Gebelem a koriguje na 2:4. Pecinova formace se proti té Brutovského houževnatě držela v prvním setu a rozhodlo se až v samotném závěru. Druhý set byl ale z žatecké strany odevzdaný, a tak Vsetín zvýšil na 2:5. Dráždilova formace ale nezklamala a poradila si 2:0 se Zbrožkem a jeho spoluhráči.

Závěrečné utkání prvních dvojic nabídlo zřejmě nejvyrovnanější utkání dne. Vítové v prvním setu ovládli kurt a vyprovodili slovenskou dvojici 10:7. Druhý set byl opět velmi vyrovnaný, ale hosté neustále o bod vedli a tento set vyhráli.

Vše se tedy rozhoduje ve zkráceném setu, kde za stavu 8:8 P.Vít chytil útok Peruna, ale Ondřej mu nedovedl poměrně snadný balon z voleje přihrát a hosté si tak připsali i třetí set a tím i celý zápas. „Bylo to velmi vyrovnané utkání. Nás osobně zklamala první trojice, která nedovedla porazit Zbrožkovu sestavu a hosté nám tak utekli. Také je veliká škoda, že jsme v závěru nedotáhli proti slovenské dvojici třetí set do zdárného konce a nenechali tak rozhodnout poslední dvojice. Utkání by pak klidně mohlo skončit remízou. Nyní je jasné, že půjdeme do play-out. V posledním kole nás čeká zřejmě i náš soupeř v bojích o sestup. Pokusíme se tedy ovládnout poslední utkání základní části s Českým brodem a získat tak v play-out výhodu dvou domácích utkání," hodnotil duel žatecký hrající trenér Karel Jančík.

V posledním kole přivítá Žatec doma na Mládí v sobotu 22. června od 14 hodin Český Brod.

Žatec - Vsetín 3:6

Sestava Žatce: O. Vít, Pecina, Sýs, P. Vít, Dráždil, Jančík, Brehm

Petr Vít