Důležité body vybojovali proti Šacungu Benešov nohejbalisté Žatce. V tabulce extraligy jim patří šesté místo se sedmi body za tři výhry a jednu remízu, sedmkrát prohráli. Extraligu vedou Modřice.

Utkání s Benešovem bylo z důvodu dlouhodobé nepřízně počasí přesunuto do haly. Tvrdší povrch tradičně sedí spíše Šacungu, který má v týmu více razantních hráčů, ale tentokrát to byli právě hosté, kteří tahali za kratší provaz po celý zápas.

Nejprve bratři Vítové bez komplikací ovládli oba sety a pohodovou výhrou nad dvojkou Makara, Řehák (2:0) zajistili první bod. Druhá dvojice byla o poznání vyrovnanější a v každém setu rozhodl jediný balon. V prvním setu se Žatci nevydařil útok za stavu 9:9 a hosté si tak připsali vyhraný set. Jenže v následujících dvou setech Žatec bodoval, Dráždil s Pecinou připsali bod číslo dva nad Ešnerem a Kalasem.

Trenér Jančík za stavu 2:0 zkusil posílit první trojici vedenou Pecinou o O. Víta a zkusit tak strhnout vedení na 3:0. Dle prvního setu to vypadalo na jednoznačnou věc, když Pecina s bratry Víty poráží velmi lehce Doubravovu formaci. Jenže Doubrava v setu druhém stav otočil a ve třetím pak zavelel ke korekci stavu na 2:1. Dráždil spolu s Brehmem a Sýsem ale fungovali jak měli a zejména díky chytrému útoku Dráždila, bloku Brehma a obrané kompaktnosti celé trojice vyhráli první set. Druhý set těsně ztrácí proti razantnímu Ešnerovi a Kalasovi. Třetí set si ale vybudovala žatecká trojice náskok 9:7 a posledním útokem Dráždil zajistil třetí bod.

Stav je tedy 3:1 a na řadu přichází třetí dvojice, ve které Sýs a Brehm nestačí na Doubravu s Kadeřábkem. V utkání singlu si vyšlápl P. Vít na Kadeřábka. Po celé utkání měl Vít jasně navrch a soupeře nepustil k ničemu vážnému. Pecinova formace s bratry Víty se chopila šance na jistý bod a ve třech setech posledním možným míčem, kdy Pecina zablokoval útok Ešnera, urvala pátý bod. Nutno podotknout, že druhý a třetí set na útoku odtáhl O. Vít, jelikož Pecina si obnovil zranění nohy (utkání ale dohrál). Za stavu 5:2 nastupuje formace Dráždila na trojici Doubravy. Zde se opět Žatec dostal až do třetího setu, ale v závěru je opět Doubrava nekompromisní.

V posledním zápasu dne se střetli Vítové s Ešnerem a Kalasem. První set Vítové neustále dotahovali a za stavu 9:9 soupeř razantním útokem proměnil. Druhý set byl ale v žatecké režii. Za stavu 9:8 pro Žatec Kalas kazí servis. Ve třetím setu pak Vítové nejprve odskočili na 7:5. Poté ale soupeř srovnal na 7:7 a na 9:9. Za tohoto stavu se O.Vít nemýlil a technickým balonem okolo Ešnerova bloku uzavřel utkání na 6:3.

„Rád bych pochválil opravdu úplně všechny. Cenné body jsme získali hned ze začátku v obou dvojicích. Po neúspěchu naší posílené trojice, předvedl famózní výkon Dráždil a jeho trojice, když zvýšili stav na 3:1. Poté šlo vše dle předpokladů a vyhráli jsme to, co jsme měli . Utkání bylo velmi vyrovnané, ale v závěrech setů jsme působili vyrovnaněji. Teď se musíme soustředit hlavně na střety s našimi soupeři do play out," zhodnotil utkání trenér Žatce Karel Jančík.

Žatec - Šacung Benešov 6:3

Sestava Žatce: O. Vít, P. Vít, Pecina, Dráždil, Tirpák, Brehm, Sýs

Petr Vít