Žatec nestačil ani na Benešov, nohejbalisté mají šest proher

Žatec - I šestý duel po návratu do nejvyšší soutěže nohejbalu prohráli žatečtí hráči. Benešovu doma podlehli 3:6.

20.5.2016

Ilustrační fotoFoto: Foto: Deník

Po několika zraněních se sice Žatec ukázal v kompletní sestavě, na první extraligové body to ani tentokrát nestačilo.

V zápase prvních dvojic si bratři Vítové poradili bez vážnějších komplikací s Makarou a Kalasem 2:0. Po té se ale to samé podařilo hostujícím Ungermannovi a Doubravovi proti Brehmovi s Dráždilem.

První set v utkání prvních trojic ovládla benešovská trojice bez vážnějších komplikací, z žatecké strany byla hra hodně chaotická. Pak ale Brehma na bloku vystřídal Sýs a druhý set byl naopak v režii domácích. Ve třetím setu však rozhodly opět chyby v mezihře v žateckých řadách a domácí darovali třetí set hostům.

Benešov utekl

Druhá trojice vyzněla poměrně hladce pro Doubravovo trio. V nepárové části dělala žatecká dvojice Sýs - Zlatohlávek co mohla, ale více nepřesností šlo od domácích borců a ztrácí tak utkání ve třech setech. Žateckou ruční brzdu zatáhl až Ondřej Vít ve druhém a třetím setu singlu proti Ungermannovi, který lehce vyhrál první set.

Otočka trojic vyzněla nejprve pro hosty a ti zvýšili už na 5:2. Jenže pak zabrala Pecinova formace, poradila si s protivníky 2:0. Stav byl 5:3 pro hosty.

Nejvyrovnanějším duelem dne byla předposlední dvojice, kdy se na sebe dostaly první dvojky. V prvním setu měli navrch hosté a po chybách domácích vítězí 10:5. Druhý set ale naopak lehce ovládli domácí 10:5. Ve třetím setu Žatec stále vedl o bod, až do stavu 8:8, kdy O. Vít neproměnil útok a Ungermann to potrestal. Při stavu 9:9 pak měli útok hosté a se štěstím, po domácí chybě, ho proměnili a ovládli tak celý duel. Konečný výsledek tak byl 6:3 pro hosty z Benešova.

„Jednalo se o další vyrovnané utkání. Zlomový okamžik byla prohra třetí dvojice a předposlední dvojice. Do poslední dvojky byl připraven Pecina s Dráždilem aby se poprali o první bod, ale bohužel štěstí se přiklonilo v posledním možném míči k hostům. Příští týden nás čeká výlet do Budějovic, kde bychom rádi přivezli první body," snaží se být optimistou Karel Jančík, žatecký trenér.

Žatec má po šesti zápasech v extralize, po návratu z první ligy, v tabulce šest porážek a tím pádem i nula bodů a je poslední. Právě České Budějovice jsou sedmé, mají zatím dva body za remízy.

Žatec - Benešov 3:6

Sestava Žatce: O. Vít, P. Vít, Brehm, Dráždil, Pecina, Kovařík, Zlatohlávek, Sýs

Tabulku nejvyšší soutěže vedou Čakovice, mají pět výher z pěti utkání. Zatím druhé jsou Modřice, třetí Karlovy Vary.