V posledním duelu základní části extraligy prohráli žatečtí nohejbalisté s Čakovicemi doma. V následujícím prvním zápase play out o záchranu opět nestačili, před týdnem v Čakovicích prohráli 1:5. A tak domácí výhra 5:0 příjemně překvapila fanoušky. Série je vyrovnaná 1:1 a rozhodne se příští víkend.

„Omlouváme se klukům z Čakovic, že musí posouvat dovolené," vtipkoval po vítězném zápase dobře naladěný žatecký trenér Karel Jančík. „Předvedli jsme kompaktní hru bez zbytečných chyb. Celou sérii jsme vrátili do Prahy. Jak vzájemná utkání napovídají, stát se může opravdu cokoli. Pevně však věřím, že pokud odvedeme stejný výkon jako teď, tak se bez problémů udržíme již příští sobotu," dodal už vážněji.

Tentokrát chyběl Jančíkovi v sestavě jen Škabroud a na výkonu bylo znát, že kádr je prakticky kompletní. Žatecký trenér sáhl k neobvyklým složením dvojic a trojic a na Čakovice tento tah zafungoval.

Nejdříve naskočili Tirpák s Pecinou proti Suchému s Cibulkou. V celém utkání se přetahovali o každý balon, Žatec získal první bod za sety 10:9 a 10:7.

Také druhá dvojice se v žateckém dresu jen tak nevidí společně. Proti Pachmanovi s Putíkem nastoupili bratři Vítové. Ondřej s Petrem v ohromně vyrovnaném první setu vyhráli 10:9, ve druhém ale více kazili a ztratili ho 7:10. Ve třetím ale opět těsně zvítězili 10:9. V té chvíli už Žatec vedl 2:0.

Trojice Petr Vít, Ondřej Vít a Pecina pak nedala šanci čakovické sestavě, a když také Brehm, Sýs a Tirpák, kterému se tentokrát ve všech utkáních výborně dařilo v útoku, vyhráli 2:0, byl stav nečekaně už 4:0.

Rozhodující pátý bod získal s přehledem v singlu Ondřej Vít nad Pachmanem.

O vítězi série se rozhodne příští víkend v Čakovicích. Vítězný tým už bude mít záchranu v extralize jistou a skončí na pátém až šestém místě. Poražení z obou sérií play out se ještě utkají o poslední jisté zachráněné místo.