O výhodu domácího hřiště v nadcházejících dueluech o záchranu si to v Žatci rozdali tamní extraligoví nohejbalisté s Českým Brodem. Zápas nakonec skončil smírem, a tak Žatec, i když má stejně bodů, skončil sedmý, pod soupeřem.

Úvod duelu Žatci vůbec nevyšel. Prohráli bratři Vítové, ale také Pecina s Dráždilem. První bod pro domácí nohejbalisty tak vybojovala až trojice Pecina, Ondřej a Petr Vítové. Pak ale domácí opět polevili a nechali Český Brod odskočit až na 1:4.

Zpět do utkání Žatec vrátil Petr Vít, který bez větších obtíží přehrál v singlu Sýkoru. Pak Pecinova formace koriguje po vyrovnaném zápase proti Kaděrovo trojici 3:4. Jenže Dráždilovo trojici se moc nedařilo a stav byl už 3:5. Za stavu 5:3 pro hosty přišly na řadu dvojice, kde se bratři Vítové s Ungermannem a Cmíralem nepárali a porazili je 2:0.

Poslední dvojice se nakonec neodehrála, jelikož si hostující Cibulka poranil nohu. Hosté tedy poslední zápas skrečovali ze zdravotních důvodů a výsledek zápasu tak skončil remízou 5:5.

„Bez pochyby byl první zápas tím rozhodujícím. Jinak vše šlapalo tak, jak má. Kdyby Vítové v první dvojici zvítězili, k čemuž jim mnoho nechybělo, tak jsme vyhráli 6:4.," litoval ztraceného úvodu duelu Karel Jančík, trenér žateckých extraligových nohejbalistů.

V play out (bojích o záchranu) se tak po přestávce opět utká sedmý Žatec a šestý Český Brod.

Petr Vít