Nohejbalisté Žatce vyhráli v posledním kole 1. ligy v Janovicích nad Úhlavou jasně 6:0. V sobotu dopoledne na ně čeká poslední zápas jarní části sezony – doma přivítají TJ Spartak Čelákovice. Tím pro ně skončí jarní část 1. ligy. Na podzim je budou čekat boje o extraligovou baráž.

Letos se nejvyšší nohejbalové soutěže hrají podle nového modelu, který je má zatraktivnit. Týmy jsou rozděleny po čtyřech do dvou skupin, kde hrály dvoukolově každý s každým. Žatec ze šesti zápasů v této první fázi pouze jednou remizoval, ostatních pět zápasů vyhrál. Nyní se hraje druhá fáze, kdy mužstva z jedné skupiny hrají s celky ze druhé.

Po výhře nad Pankrácem a Janovicemi na Žatecké čekají zmiňované Čelákovice. Po letní pauze začne v srpnu třetí fáze, která se hraje vyřazovacím způsobem. Nejlepší dva celky 1. ligy pak budou hrát baráž se dvěma nejhoršími z extraligy. Žatec nyní o pět bodů vede jednu ze dvou skupin 1. ligy a bez ohledu na výsledek sobotního zápasu ji vyhraje.

Ve druhé skupině jsou na čele právě Čelákovice se stejným počtem bodů jako Janovice. Oba celky tedy v sobotních zápasech budou hrát na vítězství, aby si před podzimními vyřazovacími boji zajistily co nejlepší umístění.