Už „jen" dva zápasy musí vyhrát nohejbalisté Žatce, aby se po roce opět vrátili do extraligy. Po vítězství v základní části první ligy nyní porazili v semifinále play off jednoznačně Prostějov a postoupili do finále proti Zruči.

Po prvním domácím duelu, který Žatec vyhrál 5:3, se odveta hrála v Prostějově. Domácí nakonec nekladli velký odpor a Žatec vyhrál 5:2 a 2:0 na zápasy. Sen o návratu do nejvyšší soutěže je tak dál reálný.

Jednoznačný duel

„Utkání bylo jasně v naší režii, trochu se nám trápí druhá dvojice, a také druhá trojice, ale věříme, že má své slabší okamžiky již za sebou. Čeká nás finálová série se Zručí. Utkání bude jistě vyrovnané, jak tomu nasvědčuje i vzájemná bilance po základní části. Dnes zahrála dle očekávání naše první dvojice, singl a naše první trojice, kde podával výborný výkon vedle Ondřeje Víta na bezchybném útoku i Petr Brehm na bloku a Zlatohlávek v poli," zhodnotil postupové utkání žatecký trenér Karel Jančík.

V úvodní dvojici se žatečtí Vítové nepárali s Husaříkem, Valentou a střídajícím Matkulčíkem a zvítězili lehce 2:0.

Poté si ale domácí Šlézar s Ftáčníkem vyšlápli ve třech setech na Pecinu s Dráždilem (alternoval Zlatohlávek). Ve hře trojic se uvedla nejprve formace Ondřeje Víta, která přehrála 2:0 domácí sestavu s Husaříkem. Nakonec se po špatném prvním setu probrala i formace Petra Víta, Sýse a Dráždila, která ve druhém a třetím setu již tahala za delší konec.

Ve finále nastoupí Žatec proti Zruči

Na 4:1 pro Žatec pak zvýšil Ondřej Vít v singlu, zvítězil rozdílem třídy ve dvou setech. Za stavu 4:1 ale druhá trojice Žatce ztratila utkání ve dvou setech, po docela vyrovnaném utkání a stav byl 4:2. Trojice Ondřeje Víta, s Brehmem a Zlatohlávkem, však fungovala na jedničku a nepřipustila žádné drama. Žatec tak nakonec porazil Prostějov 5:2.

Ve finále, a tedy v přímém boji o postup do extraligy, narazí Žatec na Zruč. První duel se bude hrát na hřišti Žatce, který vyhrál základní část první ligy, v sobotu 26. září od 14 hodin. Hraje se opět na dva vítězné zápasy, případný třetí se bude hrát v Žatci. Zruč v semifinále vyhrála stejně jednoznačně jako Žatec, ale nad Přerovem, 5:3 a 5:2.

Prostějov - Žatec 2:5 (stav série 0:2)

Sestava Žatce: Pecina, Ondřej Vít, Petr Vít, Dráždil, Zlatohlávek, Brehm, Sýs

Petr Vít