Na hřišti ve Vsetíně extraligoví nohejbalisté Žatce neuspěli, prohráli 3:6. Mohou se ale radovat z úspěchu na diplomatickém poli, když svaz vyhověl jejich odvolání proti kontumaci vítězného utkání s Karlovými Vary. Platí tedy, že Žatec vyhrál nad nohejbalisty z lázní (více o problému čtěte zde).

Ve Vsetíně se hrálo v hale a Žatec odjel k dalekému soupeři oslaben. Nehrál zraněný Brehm, navíc Petr Vít hrál s omezením, má zraněné rameno.

Úvod utkání se parádně vyvedl domácím. Nejprve si Brutovský s Perunem poradili 2:0 s dvojicí Tirpák, Pecina. Poté se obdobně zadařilo Gebelovi s Novosadem proti bratrům Vítům. Domácí navíc získali svůj třetí bod hned v následující trojici, kdy Brutovského formace nedala šanci Pecinovo trojici.

Žatec získal první bod ve druhé trojici, kde formace vedená Tirpákem deklasovala domácí. Třetí dvojice ale opět byla v režii domácích. Úvod singlu dle předpokladů ovládl Ondřej Vít a za stavu 7:2 se jeho soupeř Novosad zranil a utkání tak nedohrál. Stav byl tedy 4:2 pro Vsetín a šlo se na odvetu trojic. Elitní slovenská trojice porazila Tirpákovu formaci. Její šéf se v duelu navíc zranil a pravděpodobně bude chybět delší dobu. Pecinova trojice ale ve třech setech udolává Zbrožkovu sestavu a šance na body tak stále jsou.

Za stavu 5:3 pro Vsetín na sebe šly dvě první dvojice. Ve velmi vyrovnaném průběhu, kde rozhodl jediný balón, získává první set Vsetín, který si už další vývoj proti Vítům pohlídal a zvítězil 6:3.

Žatec tak ztratil body, do tabulky si ale opět připsal ty za domácí vítězství nad Karlovými Vary. Hosté si stěžovali, že jednomu ze žateckých hráčů chyběla jmenovka, svaz po odvolání nakonec dal za pravdu žateckým hráčům.

(pv, hd)