Rok 2018 patřil v hlavní kategorii Adéle Citové, mistryni světa ve sportovním aerobiku. Kdo se na pomyslný trůn pro sportovce roku usadí tentokrát?

Nejúspěšnější sportovci budou vyhlášeni hned v několika kategoriích - jednotlivci – dospělí, jednotlivci – mládež, družstva – dospělí, družstva – mládež, veterán. Ocenění budou zároveň trenéři a jeden ze sportovců či funkcionářů bude uvedený do Síně slávy. 

Hlasování bude probíhat pomocí kuponů, které budou v tištěném Žateckém a lounském deníku vycházet až do konce ledna 2020. Hlasy čtenářů pomohou vybrat nejlepší sportovce, jen z jejich hlasů pak vzejde vítěz kategorie Hvězda Deníku. O pořadí v jednotlivých kategoriích budou tradičně rozhodovat nejen čtenáři, ale i zástupci sportovců, měst a sportovní novináři.

Vyhlašovateli ankety Sportovec regionu Lounska je Žatecký a lounský deník ve spolupráci s Českou unií sportu, Ústeckým krajem a městem Louny.

Královnou sportovců se stala lounská Adéla Citová.
FOTO: V žateckém divadle usedla poprvé na trůn Adéla Citová!

Kategorie Jednotlivci - dospělí

Lucie Svěcená (plavání, Jazzmani Žatec)  
Česká reprezentantka dohmátla na ME v krátkém bazénu 13. na 100 m motýl a 14. na trati 50 m motýl. Na republikových šampionátech potvrdila, že je naší nejlepší motýlkářkou, do sbírky přidala čtyři zlaté medaile, na doplňkových tratích vybojovala také tři bronzy. Na letní světové univerziádě v Neapoli vybojovala 9. místo na 50 m motýlek a 15. místo na 100 m motýlek.

Ondřej Vít (nohejbal, SK Nohejbal Žatec)  
Výrazně přispěl k záchraně extraligy v Žatci. Na MČR trojic byl 4., na MČR v singlu bral 5. místo.

Filip Mach (plavání, Jazzmani Žatec) 
Na republikovém šampionátu v dlouhém bazénu dokázal vybojovat dvě 23. místa – 50 a 200 m prsa. Na zimním mistrovství přidal 22. pozici na 50 m prsa a dvě 31. místa. Zvítězil na krajských přeborech na 50 a 100 m prsa, 5. byl na závodech národního poháru v Ústí.

Vladimír Slanina (sjezd na divoké vodě, Lokomotiva Žatec)  
Na MS získal bronz v individuálním sprintu, stříbro pak vybojoval společně s kolegy ve sprintu družstev. Na ME oslavil zlato z dlouhého závodu a bronz ze sprintu. Na MČR byl ve sprintu první.

Lucie Hochmann (dráhová cyklistika) 
Blšanská cyklistka získala čtyři tituly mistryně republiky na dráze, pomohla také na mezinárodních soutěžích vyjet body pro účast českých jezdkyň na světových pohárech. Na ME na dráze byla 14. v madisonu a 16. ve vylučovacím závodě. Na Evropských hrách dojela na 10. pozici.

Adéla Citová (sportovní aerobik, Fitness klub Louny)  
Na světovém šampionátu obhájila lounská aerobička zlatou medaili v singlu, stříbrná byla ve dvojicích. Na evropském mistrovství oslavila dvě zlata, ze singlu i ve dvojicích, stejně jako na mistrovství republiky.

Roman Habásko (psí spřežení - mushing)  
Podbořanský musher, účastník extrémních severských závodů, opět potvrdil, že patří mezi evropskou špičku. Se svým spřežením sibiřských husky dokázal vybojovat stříbro na prestižním závodě Polardistance ve Švédsku (300 km), zvítězil také v tradičním Šediváčkově longu (300 km). Zlato loni získal na MČR ve sprintu, na středních tratích i na dlouhých tratích. Druhý byl na ME ve sprintu, třetí na MS ve sprintu. Dokázal zvítězit také na několika dalších mezinárodních závodech.

Karolína Jánská (sportovní aerobik, Fitness klub Louny) 
Na mistrovství světa vybojovala společně s Adélou Citovou stříbro v kategorii dvojic. Z ME a MČR si ve dvojicích přivezla zlato.

Vojtěch Drda (kick box) – G Titáni Žatec
Bojovník ze Žatce se stal profesionálním mistrem ČR v K1.

Kategorie Kolektiv dospělých

Fitness klub Louny (sportovní aerobik) 
Adéla Citová se stala mistryní světa, Evropy a republiky. Ve dvojici s Karolínou Jánskou vybojovaly zlato ve dvojicích na ME a MČR, stříbrné byly na MS.

HC Slovan Louny (hokej)
Vítěz krajského přeboru se bil do posledních sekund o postup do II. ligy s Novou Pakou. V nové sezoně patří opět do špičky kraje.

FK Seko Louny (fotbal) 
Jediný tým z regionu, který hraje divizi. Po podzimu jsou lounští fotbalisté v tabulce na 11. pozici.

SK Nohejbal Žatec (nohejbal) 
Žatecký tým skončil v extralize nohejbalu sedmý a dokázal ji zachránit.

Tj Sokol Domoušice (fotbal) 
Fotbalisté Domoušic jsou po podzimu pátí v krajském přeboru.

Fabiana Bytyqi, držitelka světového pásu a vítězka ankety Nejlepší sportovec Ústeckého kraje 2018.
Fabiana Bytyqi! Královnou sportu je šampionka z ringu

Kategorie Jednotlivci - mládež

Lenka Bešíková (plavání, Jazzmani Žatec)  
Žatecká naděje se dostala do reprezentace, při své premiérové sezoně v dorostu dokázala v konkurenci starších plavkyň vybojovat na republikových šampionátech zlato z 50 m znak, stříbro ze 100 m znak, přidala ještě tři bronzy, čtvrté, páté a osmé místo. Mezi dospělými dokázala dohmátnout na MČR 7., 9. a 10. Na evropském multiutkání v Grazu byla 9., na mezistátním čtyřutkání v Osvětimi 5.

Adam Seeman (cyklistika, Tj Stadion Louny)  
Nadějný kadet dokázal vyhrát tři závody národního poháru v cyklokrosu, v celkovém hodnocení seriálu byl druhý. Na MČR v cyklokrosu dojel na 5. pozici. Na silnici reprezentoval Českou republiku na Evropských hrách mládeže v Baku, zvítězil v silničním závodě na Letní olympiádě mládeže, ovládl celkové hodnocení národního poháru na silnici. Zlato má z MČR v časovce družstev, stříbro z individuální časovky. Na dráze vybojoval na MČR stříbro v závodě na 500 m.

Veronika Vávrová (atletika, AK Louny)  
Mladší žákyně vybojovala na halových krajských přeborech zlato v běhu na 800 m a 1500 m. Na halovém MČR běžela se staršími žákyněmi a na trati 1500 m byla šestá, devátá byla na letním MČR starších žákyň na 1500 m. Na republikovém šampionátu v přespolním běhu mladších žákyň byla stříbrná.

Kristián Balon (plavání, Jazzmani Žatec) 
Český reprezentant má dva bronzy z dorosteneckého MČR, nadějný prsař přidal ještě 7. a 11. Místo. Mezi dospělými byl na MČR 19. na 50 m prsa. Z mezistátního čtyřutkání v Osvětimi si přivezl bronz, z multiutkání v Grazu 9. pozici.

Zuzana Porubčanová (atletika, ASK Elna Počerady)    
Česká reprezentantka v běhu na 800 m, získala zlato na MČR v hale i na dráze. Druhá byla na MČR dorostenek v přespolním běhu.

Pavel Jindřich (cyklistika, Tj Stadion Louny)   
Při své premiérové sezoně mezi juniory se dokázal propracovat do české cyklokrosařské reprezentace, nominoval se na světové poháry a ME, kde sbíral zkušenosti. Vyhrál dva závody národního poháru, přidal i stříbro a bronz, v celkovém hodnocení seriálu mu patřilo 2. místo. Na cyklokrosařském MČR dojel na 7. pozici. Na silnici vybojoval na MČR zlato v časovce družstev. Stříbro má z Letní olympiády mládeže ze závodu horských kol.

Petra Helebrantová (atletika, ASK Elna Počerady)   
Lounská dorostenka vybojovala na dráze stříbro na MČR v běhu na 1500 m. Stala se mistryní ČR na dráze v běhu na 3000 m.

Lucie Límová (plavání, Jazzmani Žatec)   
Z MČR přivezla 7. místo na 200 m znak, přidala ještě 10. a dvě 13. místa. Na národním poháru v Ústí dohmátla na 4. pozici na trati 100 m znak.

Barbora Parmová (cyklistika, Tj Stadion Louny)   
Vítězka Českého poháru mládeže ve stíhacích disciplínách. Na dráze vybojovala lounská naděje zlato z MČR v individuálním stíhacím závodě, první byla i v závodě družstev. Stříbro má z republikového šampionátu z bodovacího závodu, bronz z trati 500 m. Bronz slavila také na MČR na silnici v časovce dvojic.

Jakub Kroulík (plavání, Jazzmani Žatec)   
Na krajských přeborech vybojoval 3. místo na trati 200 m znak. Z MČR staršího žactva přivezl 21. pozici a dvakrát 23. místo.

Lucie Nesnídalová (slalom na divoké vodě, Lokomotiva Žatec)  
Na juniorském ME vybojovala žatecká naděje individuální 4. místo, v závodě družstev slavila zlato. Na MS byla v družstvech stříbrná, v jednotlivcích šestá.

Agáta Povová (plavání, Jazzmani Žatec)   
Na MČR staršího žactva byla 16. na trati 200 m znak, přidala 20. a 21. místo. Zvítězila na krajských přeborech, účastnila se Letní olympiády mládeže.

Martin Svoboda (slalom a sjezd na divoké vodě, Lokomotiva Žatec)   
Na MČR ve sjezdu byl 4. ve sprintu, ve slalomu byl 9., v celkovém hodnocení národního poháru žáků mu patřilo 10. místo.

Sam Šnokhous (kick box) – G Titáni Žatec.
Vícemistr ČR v kickboxu, v lize kickboxu vybojoval 1., 2. a 3. místo.

Erik Greisiger (kick box) – G Titáni Žatec
Mistr republiky v kickboxu, zvítězil i v Lize kickboxu.

Tobias Greisiger (kick box) – G Titáni Žatec
Stal se republikovým šampionem v kickboxu, v lize kickboxu mu patřilo třetí místo.

Kategorie Kolektiv mládeže

VK Sever Žatec - družstvo starších žákyň (volejbal) 
Žatecké žačky vyhrály všechna utkání krajského přeboru a soutěž ovládly. Na finálovém turnaji MČR obsadily dívky 15. pozici. V Českém poháru žákyň obsadil žatecký tým celkové 9. místo. Děvčata hrála také krajský pohár kadetek, i když tým patřil v soutěži mezi nejmladší, vyhrál ji.

Basket academy Louny U11 - smíšené družstvo (basketbal)
Tým vybojoval titul Mistr Severních Čech 2019, třetí byla Tygří smečka na Mistrovství ČR.

FK Seko Louny – družstvo starších žáků (fotbal) 
Po podzimu patří mladým lounským fotbalistům v krajském přeboru první pozice.

Tj Lokomotiva Louny – mladší žáci (házená) 
Na Prague handbal cup, největším halovém turnaji u nás, kterého se účastní týmy z celé Evropy, získali lounští mladší žáci bronzové medaile.

FK Seko Louny – družstvo mladšího dorostu (fotbal) 
Lounští dorostenci hrají divizi a po podzimní části jim patří osmá příčka.

TJ Žatec – družstvo dorostenek (národní házená)
Žatecké dívky vyhrály oblastní přebory, na MČR vybojovaly 5. místo. Páté byly dorostenky také na MČR v hale.

Fitness klub Louny (sportovní aerobik) 
Juniorské trio ve složení Leontýna Benešová, Naděžda Salačová a Karolína Švecová vybojovalo stříbro na MS, bronz na ME a zlato na MČR.

Basket academy Louny U17 - kadeti (basketbal)
Lounští kadeti se v loňském roce probojovali do celostátní ligy U17, kde bojují o postup do finálové skupiny.

Tj Stadion Louny (cyklistika) 
Naděje lounské cyklistiky dokázaly loni získat zlato a stříbro na Letní olympiádě mládeže, reprezentovaly, na MČR nasbíraly tři zlaté, tři stříbrné a dvě bronzové medaile, včetně těch v družstvech.

Jazzmani Žatec (plavání) 
Zlato, stříbro a pět bronzů posbíraly na MČR naděje žateckého plavání. Mládežníci přidali na šampionátech také řadu dalších umístění do 10. místa, v jejich řadách jsou reprezentanti.

TJ Žatec – družstvo mladších žáků (národní házená) 
Mladší žáci žateckých národních házenkářů vybojovali loni dva bronzy, jeden na letním republikovém šampionátu, druhý na halovém. V oblastním přeboru jim patří první příčka.

Kategorie Veterán

Martin Dvořák (plavání, triatlon, Jazzmani Žatec, Hopman team Žatec) 
Na žateckém Aquatlonu vybojoval 4. místo, v triatlonu v okolí Nechranické přehrady, na olympijských tratích, mu patřilo 17. místo.

Vladimír Slanina starší (sjezd na divoké vodě, Lokomotiva Žatec) 
Na MS dosáhl na 3. pozici ve sprintu družstev na deblkanoi. Na ME masters byl v deblkanoi 3. v dlouhém sjezdu. Na MČR byl 1. v dlouhém sjezdu v deblkanoi, 2. ve sprintu v deblkanoi. Na ME v dračích lodích byl ve smíšené posádce, která získala zlato.