Lounští předváděli po celý průběh halového turnaje výborný kombinační fotbal se spousty šancí a gólů. Turnaj přitom pro ně začal hodně smolně. V prvním duelu, který hráli s AFK Sadská, dostali ze tří střel na branku tři góly a padli 0:3.

Z porážky se ale Louny oklepaly. Porazily Radonice 4:2, Xaverov 7:0, Rado II. 3:1, Benešov 2010 2:1, Union Čelákovice 3:1.
Před posledním duelem s domácím týmem Rado bylo jasné, že se jedná o přímý souboj o zlato.

Začátek byl pro Severočechy smůlovatý, dostali totiž gól z půlky. Z gólu, který by leckoho položil, se ale nesesypali. Pořád se snažili hrát kombinační a útočný fotbal, což přineslo své ovoce.

V 8. minutě se po přihrávce Hrynčuka prosadil Saifrt – 1:1. Rozhodující moment utkání přišel v jeho poslední minutě. Po příhře Dlouhého opět zakončoval Saifrt.

Podle trenérů měl na zlatém poháru podíl každý z hráčů, kterého do Říčan nominovali.