V Českých Budějovicích se jely závody mistrovství republiky ve sprintu, nominační závody na zářiové mistrovství světa a mistrovství republiky kategorie masters nad 35 let.

První závod byl nominační, bojovalo se o účast na MS. Mladší ze Slaninů na singl kanoi zajel parádně. Vyhrál kvalifikaci a poté i finálový závod, při kterém zajel vůbec nejrychlejší jízdu ze všech startujících. Na debl-kanoi jel tentokrát Slanina starší s Chloubou z Prahy. Jednalo se o závod veteránů, v cíli čas stačil na stříbro.

Hlavním českobudějovickým závodem bylo MČR ve sprintu. Na singl-kanoi mladší ze Slaninů potvrdil skvělou formu. S přehledem se stal mistrem republiky. Na debl-kanoi Slaninům kvalifikační jízda nevyšla, v opravné jízdě se ale do osmičlenného finále dostali.

Svoji nejlepší jízdu si nechali na fínále. O zlato je připravila naše v současnosti nejlepší posádka z Brna Rygel – Veselý, bronz brali Suchánek s Rolencem z Pardubic.

Následující závody pod Lipenskou přehradou rozhodly o nejlepších lodích, které budou Českou republiku reprezentovat v posledním zářiovém týdnu na sprintovém mistrovství světa ve španělském La Seu d Urgel.

Mladší singlíř měl formu, po dvou druhých místech s přehledem vyhrál sprintovou nominaci. Na deblu Slaninové čtvrtým místem potvrdili, že patří mezi naší absolutní sjezdovou špičku.

Rodina Slaninů se může pochlubit i titulem mistra světa! Získal ho Vladimír starší, který ovládl závody na dračích lodích ve Španělsku. Kromě zlata získal s týmem Moravian Dragons z Přerova i tři stříbrné „placky“. (red, oh)