BĚH OLDŘICHA A BOŽENY: Nejrychlejší čas měl běžec z Vinohrad

Peruc - Při tradičním klání poměřilo síly na šedesát účastníků.

9.7.2010

Běh za Oldřichem a Boženou v PeruciFoto: Deník/Libor Želinský

Jiří Wallenfels byl nejrychlejším běžcem v hlavním závodě Běhu Oldřicha a Boženy, konaném v minulých dnech v Peruci.

Trať o délce 8,7 km dokázal uběhnout za 29 minut a tři vteřiny.

Vítěz je členem TJ Sokol Vinohrady, běžel v kategorii mužů do 45 let a dokázal porazit řadu borců, kteří byli i o deset let mladší než on. „Respekt a obdiv však zaslouží všichni účastníci za odvahu a zvládnutí náročné trati,“ uvedl pořadatel běhu Pavel Novák z TJ Sokol Peruc, který v pátek oznámil výsledky.

Druhý nejlepší čas měl Josef Poduška z AC Tempo Kladno, který trať uběhl za 29:14,8. Třetí byl Jiří Rosol z Lokomotivy Beroun v čase 31: 20,7.

Na trať si troufly i dvě ženy a Carmen Beshirová z klubu SK Zdice dokázala závod zvládnout za 34 minut a 24 vteřin.

Celkem se hlavního závodu zúčastnilo 29 sportovců. V dětských a mládežnických kategoriích pak soutěžilo dalších 30 dětí, takže celkem měl běh šest desítek účastníků. Vítěz hlavního závodu vyhrál prémii jeden tisíc korun.

Poslanec Michal Kučera z Loun svůj mandát za TOP 09 neobhájil

Louny /ROZHOVOR/ - Zisk necelých čtyř procent v rámci okresu je pro lídra krajské kandidátky jednoznačně zklamáním.

FOTBAL: Slavoj Žatec znovu prohrál a klesá tabulkou

Žatec - Domácí fotbalisté dřeli a snažili se, ale hosté z Brné stoprocentně využili své smrtící brejky.