Tým českých bezmotorových pilotek úspěšně bojuje o medailové pozice na 4. Mistrovství světa žen v plachtění ve francouzském Romorantinu. Po polovině mistrovství je ve své třídě zatím čtvrtá plachtařka z Rané Jana Trešlová. Zatím nejúspěšněji si ze sedmičlenného ženského družstva pod vedením reprezentačního trenéra Petra Krejčiříka vede mistryně světa z roku 2005 Jana Vepřeková z Aeroklubu Dvůr Králové, která je ve standardní třídě zatím třetí.

Češi bojují o medaile ve všech třídách

Ve stejné třídě je na čtvrtém místě, rovněž s medailovou ambicí, Eva Černá z Aeroklubu Příbram. Velmi dobrý výkon na mistrovství světa zatím podává také zástupkyně lounského okresu. V patnáctimetrové třídě je v průběžném pořadí čtvrtá Jana Trešlová z Aeroklubu Raná, jednu disciplínu dokonce dokázala vyhrát. Na bronzovou pozici ztrácí pětadvacet bodů. Dlouholetá členka české reprezentace nedávno vybojovala stříbrnou medaili na mistrovství republiky v kombinované třídě, které se konalo v Šumperku. Tam ve složitých meteorologických podmínkách skončila právě za Janou Vepřekovou a před Evou Černou, obě však nyní ve Francii bojují v jiné třídě.

V pěti letech jsme získali čtyři tituly mistra světa

Na Mistrovství světa žen v bezmotorovém létání ve francouzském Romorantinu soutěží 44 závodnic z jedenácti států světa ve třech třídách (klubová, 15m a standardní). Česká republika patří spolu s Německem a Velkou Británií mezi plachtařské velmoci. V posledních pěti letech naši reprezentanti získali čtyři tituly mistrů světa.