Na východě Čech se plavalo druhé kolo poháru. Konkurence byla obrovská, přítomni byli nejen domácí plavci, ale i závodnici z Maďarska, Slovenska nebo dokonce z dalekých zemí jako Sýrie a Maroko. Žatecký oddíl reprezentovalo šest statečných: Kašová, Lehnert, Lím, Mach, Suková a Vavríková.

Všichni plavci předvedli skvělé výkony. Někteří z nich se dokonce probojovali mezi nejlepší. Jan Lím vybojoval na trati 50P B finále, kde dohmátl na osmém místě. Filip Mach dokázal prodat své zkušenosti, když postoupil hned dvakrát do A finále na 50 a 100P. V nabité konkurenci obsadil shodně skvělá šestá místa.

Fotbal na umělé trávě. Ilustrační snímek
Rakovina z fotbalu? V ohrožení jsou děti. České úřady řeší problém "umělek"

Nejlépe z celé žatecké výpravy si vedla Klára Suková, která hned první den v disciplíně 100Z dokázala vylepšit své osobní maximum a vyplavala si výborné druhé místo ve finále A! Druhý den se Klára opět probojovala do finále A, tentokrát na poloviční trati 50Z, kde dohmátla na první příčce. Sluková se dostala do finále A i poslední den závodů. Nejprve na trati 50P skončila osmá, poté na trati 200Z po bojovném výkonu doplavala na třetím místě. Z města perníku tak jedla domů s kompletní medailovou sadou.