Je vládcem nejkratšího kraulařského sprintu. Už několik sezon. Dokázal to opět na mistrovství republiky, kde bezpečně vyhrál. A teď? Barcelona a světový bazén… Tomáš Plevko loni bojoval na evropském šampionátu v krátkém bazénu, kde byl dvanáctý na padesátce volným způsobem a přivezl bronz ze štafety. Na mistrovství světa v krátkém bazénu byl loni jedenatřicátý. Olympiáda mu unikla jen o vlásek.

Letos chce na loňskou veleúspěšnou sezonu žatecký dvaadvacetiletý plavec navázat, rozjetý je výborně. Na republikovém šampionátu vybojoval tři medaile, zlatou z padesátky volným způsobem. Čeká ho navíc premiéra na světovém šampionátu v dlouhém bazénu.

Tři starty na republice a tři medaile. Vypadá to jako úspěšný republikový šampionát.
Z padesátky kraul jsem spokojený s medailí, s časem už tolik ne. Chtěl jsem plavat pod třiadvacet vteřin, nakonec jsem měl čas 23,20. Ve finále jsem nakonec plaval nejpomaleji za celý den (směje se). Na padesátce motýlek, kdybych se přiblížil k letošnímu maximu, tak bych vyhrál, takhle jsem třetí. Ale jak se říká, kdyby, kdyby.

Na nejsledovanější stovce volným způsobem vás opět přejel Martin Verner.
Martin je stále v téhle královské disciplíně nejlepší. Snad příští rok se mu přiblížím a sesadím ho z trůnu (usmívá se). Jinak jsem si dal osobní rekord o tři desetiny na 50,71. Stejně ale ve finále mi na Martina chybělo osm desetin.

V minulých týdnech jste se připravoval na mítincích po celé Evropě. V Bratislavě, v Monaku. Spokojenost?
Upřímně, nic moc. Bratislava ještě dejme tomu, ale ani tam to nebyla žádná sláva. V Monaku byl první start na padesátce motýlek super, ale potom se to pořád zhoršovalo, neplaval jsem dobře.

A teď vás čeká na přelomu července a srpna premiéra na světovém šampionátu v dlouhém bazénu v Barceloně.
Moc se tam těším, je to splněný sen.

Takže dovolená asi teď nebude, čeká vás pěkná dřina.
Určitě nebude (směje se). Měl jsem teď volno dva dny po mistrovství republiky a hned začínám ladit formu do Barcelony. Na dovolenou teď opravdu můžu zapomenout.

Jaký bude teď váš program?
Do poloviny července budu trénovat v Praze v Podolí v bazénu, pak jedeme s reprezentací na soustředění do Pardubic. No a ke konci července odlet směr Barcelona.

Jaké starty vás tam čekají?
Určitě pojedu padesátku motýl a padesátku kraul. A pak asi ještě nějakou štafetu.

A vysněný výsledek na vysněném světovém šampionátu?
Chci pro úspěch v Barceloně udělat maximum. Kdyby tam padlo semifinále nebo český rekord, bylo by to super.

Děkuji za rozhovor.