Po dohmatu se jí v hlavě motaly emoce. Jedna přes druhou. Na jedné straně radost z devátého místa na světové olympiádě mládeže, což je skvělý úspěch, na druhé velké zklamání z toho, že jí vysněné finále uniklo o pouhopouhou setinu. Lucie Svěcená se v Číně poprvé představila v bazénu, na své oblíbené motýlkářské padesátce zůstala těsně za dveřmi finále. Ke splnění snu chyběl kousíček…

Svěcená na olympiádě mládeže otevřela svůj program motýlkářskou padesátkou. A do rozplaveb vstoupila výborně. Do semifinále postoupila ze třetího místa s časem 27,09. Její fanoušky navíc ještě více navnadil fakt, že její osobní rekord 26,77, pokud by se k němu Svěcená přiblížila, byl ve žhavé hře o medaile.

Špatný dohmat

Jenže semifinále už tolik nevyšlo. Svěcená špatně dohmátla a její čas byl horší než v rozplavbách. Čas 27,18 nakonec na finále nestačil, ale jen velmi těsně, chyběla pouhá setina, jen několik milimetrů. Žatecká plavkyně tak při prvním startu v Číně skončila devátá.

Stříbrnou z evropského šampionátu juniorů a bronzovou ze světového klání čekají na světové olympiádě ještě dva starty. Na motýlkářské stovce a ve štafetě. Chce si domů přivézt ještě lepší umístění. „Budu se rozhodně snažit jim to vrátit," říká odhodlaně.