Konečně je to tady! Po spoustě naplavaných kilometrů, nespočtu tréninků a desetihodinové cestě autobusem jsme v polské Poznani, kde se uskuteční 40. ročník mistrovství Evropy juniorů v plavání.

Ze Žatce jsme tu tři. Trenér Jirka Karas, který měl během soustředění v Praze na starost skupinu sprinterů včetně Lucky Svěcené a mně. Pro moje oddílové parťáky je to již několikátá zkušenost se závody takového formátu, pro mne je to splněný sen a úplně první účast na takto velkém podniku.

Ubytovali jsme se v osm hodin večer zhruba 250 metrů od bazénu v hotelu Novotel. V původním plánu bylo ještě v pondělí po příjezdu vyzkoušet závodní bazén, to jsme však nestihli, a tak si to schováváme až na následující den, kdy nás čekají poslední dva tréninky před začátkem soutěže.

Všichni se už do místního areálu těšíme, údajně je tu rychlá voda, vždyť žatecký Tonda Svěcený tu v dubnu, když tu byl s juniory na mezinárodním multiutkání, s přehledem překonal limity na evropskou olympiádu mládeže. Tak snad to takhle rychle bude vycházet i nám.

Držte nám palce!

David Urban

Hned tři zástupce má žatecké plavání na evropském šampionátu juniorů, které se právě koná v polské Poznani. Trenéra Karase, plavkyni Svěcenou, a také Davida Urbana. A právě ten se podělí se čtenáři Deníku o své zážitky a postřehy z vrcholné plavecké akce. Zajímavý diář žateckých plavců, jejich pocity i výsledky najdete každý den na sportovních stranách Žateckého a lounského deníku a také ve sportovní rubrice na tomto webu. Přejít na ně můžete v souvisejících článcích níže.