Vrchol sezony, Pohár ČR jedenáctiletého žactva, má za sebou lounská nadějná plavkyně Jitka Hornofová. Z Domažlic přivezla čtyři cenné kovy.

V domažlickém bazénu se sešla celá česká špička. Hornofová nejprve nastoupila na trati 200 metrů prsa. „První stovku bohužel takticky nezvládla, Bartošová ze Slávie Praha se dostala před ní a Jitka ji už nedosprintovala. Bylo z toho pěkné, ale poněkud smolné stříbro," komentoval výkon své svěřenkyně trenér Tomáš Trešl.

InfoblokStříbro z prsařské dvoustovky vyburcovalo lounskou plavkyni k výbornému výkonu na 100 metrů motýlek. „Poprvé v sezóně se dostala pod magickou hranici 1:20. Čas 1:19,2 znamenal krásný osobní rekord a druhé stříbro," pokračoval Trešl.

Hornofová poté nastoupila také na 800 metrů volným způsobem, tedy na trati, kterou plave spíše tréninkově. Lounská naděje i v této disciplíně zaplavala osobní rekord, o více než šestnáct vteřin, a dohmátla na pátém místě. „Především čas je velkým příslibem do budoucna a Jitka se na tuto trať bude v příští sezóně více soustředit," komentoval výkon Hornofové trenér.

Čtvrtý start měla Jitka Hornofová na prsařské stovce a stejně jako dvojnásobná trať jí nevyšla úplně podle představ. Nedokázala se dostat do svého obvyklého tempa a brala bronz.

Vrchol sezony

Poslední start měla na 200 metrů polohově, ve své silné disciplíně. „Jitka podala bojovný výkon, jen o kousek jí uniklo stříbro, a tak zakončila závody druhou bronzovou medailí. Jitka potvrdila čtyřmi cennými kovy, že patří do české špičky, i když mohly být závody o malinko lepší," dodal Trešl.

I když Pohár ČR byl pro Hornofovou vrcholem sezony, ta pro lounskou plavkyni ještě nekončí. Vydává se ještě na závody do Náchoda, následně pak v červenci bud závodit na volné vodě ve Vltavě, přihlášena je do kilometrového klání.