Tři medaile, z toho dvě zlaté, přivezla z Plzně z žákovského vrcholu sezony v krátkém bazénu Jitka Hornofová. Mladičká žatecká naděje také šestkrát posunula na Poháru ČR svá osobní maxima.

Hned v úvodu Poháru ČR žactva Hornofová zazářila. Na motýlkářské stovce vedla celý závod, dohmátla v novém osobním rekordu 1:16,04 a brala zlato. Bronz pak vybojovala v polohovém závodě na sto metrů.

Mladičká plavkyně se v Plzni zároveň loučila s některými disciplínami, které po přechodu do starší kategorie už nebude plavat. Bude se do budoucna soustředit více na delší distance. „Cíl pro mistrovství byl zisk čtyř individuálních medailí a na dlouhých kraulových disciplínách si zlepšit osobní rekordy, protože se jim věnujeme teprve půl roku a výhledově se na ně chceme více soustředit. Konkurence je tam velmi kvalitní," představil další plány trenér Tomáš Trešl. „Nakonec získala tři, ale jinak jsem se závody maximálně spokojen. Jitka tvrdě trénuje a to, že si udělala šest osobáků je v podstatě důležitější, než medaile," usmíval se po vrcholu sezony.

Dalším závodem Hornofové v Plzni byla obávaná kraulařská osmistovka. „Závod se nesl ve vražedně rychlém tempu a Jitka dohmátla v čase 10:43, což je osobní rekord o dvanáct vteřin. Stačilo to sice na čtvrté místo, ale Jitka se zlepšila ze všech finalistek o největší porci vteřin, což byl hlavní cíl," pokračoval trenér mladé žatecké plavkyně.

Na prsařské stovce přišlo překvapení. Odborníci předpokládali, že o medaile se „poperou" jen tři nejlepší podle časů z celé sezony. Jenže, jak se ukázalo, ve sportu není nouze o nenadálé události. V krajní dráze všechny překvapila jedna z domácích plavkyň, zlepšila svůj osobní rekord na tak krátké trati o téměř osm vteřin a „vypálila" favoritkám rybník.

Žatecká plavkyně, i když si zaplavala další osobní rekord (1:23) dohmátla čtvrtá. „Zdravě naštvaná pak šla na start motýlkového sprintu na padesát metrů. Předvedla skvělý finiš a po zásluze brala zlatou medaili.," byl spokojený její kouč. V závěrečné kraulařské čtyřstovce sice už Hornofová nedosáhla na medaili, opět si ale zlepšila své maximum.

Nedávno Hornofová přestoupila do Žatce a zatím se jí daří. Na příští sezonu má velké cíle. „Jitka pokořila za své krátké působení v Žatci osm oddílových rekordů a po novém roce se bude soustředit na tratě 50, 100 a 200 metrů motýlek, 400 metrů polohový závod a kraulařskou osmistovku. Právě 200 motýlek a 400 metrů polohově bude moci konečně na letním mistrovství plavat a chtěla by tam získat alespoň čtyři cenné kovy," představil plány Tomáš Trešl.